Na jakie dolegliwości pomaga olej arganowy? Dlaczego korzystnie go używać Jakiego typu ma plusy?

Posted on 18/08/2017 8:56am

olejek arganowy to jeden z droższych i cenionych olejków na świecie. Produkuje się go z owoców żelaznej arganii, a do produkcji 1 litra olejku tłoczonego na zimno powinniśmy zużyć aż 30-35 kilogramów
mieszkanie
Author: You Tube - Tomasz Szafarek
Source: http://www.flickr.comJesteśmy w stanie wyróżnić dwa typy takiego oleju - spożywczy oraz kosmetyczny. Jeden z nich tworzy się z prażonych nasion drzewa arganowego, najczęściej ma ciemnozłoty kolor, a także oryginalny orzechowy smak. Ten drugi wykorzystywany w kosmetyce, wytwarza się z nasion nieprażonych, jest dużo jaśniejszy. Olej arganowy znany jest w Maroku od naprawdę dawna, od ponad tysiąca lat - bonusy.


Jest naprawdę bogaty w pomocne kwasy tłuszczowe, jak i witaminę E, tak więc jego wpływ na cerę będzie obejmować walkę z suchością, jak i szorstkością, ale również niweluje blizny lub zmarszczki. Jak jest przyjmowany doustnie to znacząco obniża poziom szkodliwego cholesterolu, poprawia krążenie i oraz wzmacnia system odpornościowy. Olej arganowy jest tłoczony na zimno, a to po to żeby zachować najważniejsze właściwości orzechów - zobacz więcej.


Niektórzy producenci przyrządzają to trochę inaczej, a więc tłoczą z uprażonych orzeszków. Z jednej strony poprawia to walory aromatyczne (serwis ORGANIQUE wejdź), ale z drugiej strony niszczyć część aktywnych, bardzo cennych dla dobrej kondycji substancji. Każdy z nas powinien stosować ten olejek, ma idealne właściwości.
Ma zawarte w składzie takie substancje jak stygmasterol, tirukallo oraz witamina E, jakie regenerują naskórek, polepszają kondycję komórek, ponadto olejek taki ma właściwości przeciwzapalne, jakie chronią skórę przed oraz po opalaniu. To wszystko pokazuje, że jest to olejek godny uwagi, jakiego stosowanie poprawia nasze zdrowie.

Tags: aromat, cholesterol, olej, witamina