Najczęściej spotykane problemy z z ciążą u kobiet spodziewających się swojego dziecka.

Posted on 31/08/2017 9:15am

O tym, że są w ciąży wiele kobiet dowiaduje się dość późno, czasami przez zupełny przypadek. Czasami się trafiają przypadki, że dopiero jak zaczyna się poród to się okazuje, w jakim stanie jest dana pani. Lecz takie sytuacje naprawdę są rzadkie, jednak zdecydowana większość przyszłych mam w pewnym momencie zauważa swój stan, przez co może się odpowiednio do niego przygotować.

Sytuacja taka wynika z faktu, że początkowe objawy ciąży są mało wyraźne i myli się je z innymi dolegliwościami. U większości kobiet mogą się one pojawić pomiędzy czwartym a szóstym tygodniem i mogą trwać przez kolejne kilka miesięcy, lecz są również panie, u których ten etap przebiega w zasadzie bez objawów.Jeżeli do tego mają one nieregularne miesiączki, to niekiedy mija naprawdę sporo czasu zanim się zorientują, w jakim są stanie- dobra strona. Bo właśnie brak miesiączki jest pierwszych charakterystycznym objawem, jakie się pojawiają u kobiet spodziewających się dziecka, choć często spowodowane być to może przez wiele innych powodów, zupełnie nie związanych z poczęciem dziecka.

Często występującym u większości kobiet objawem stanu ciąży są wymioty i nudności. Pojawiają się one przeważnie w pierwszych tygodniach i również często są mylone z jakimś zatruciem pokarmowym. Niekiedy pojawiają się także omdlenia i zawroty głowy, spowodowane są one hormonalnymi zmianami, za którymi idzie zmiana ciśnienia krwi. Ze zmianami hormonalnymi wiążą się również pozostałe objawy, na przykład takie jak powiększenie piersi i zwiększenie ich wrażliwości, a także wzmożony u wielu pań apetyt- test ciążowy .

Ciąża, USG
Author: iStock
Source: iStock
U niektórych pań wstydliwym kłopotem są hemoroidy w ciąży, niestety okres ciąży sprzyja ich powstawaniu, a dolegliwości są dużo bardziej nieprzyjemne. Najczęściej do nich dochodzi w ostatniej części ciąży, gdy będzie dużo mniej ruchu, a dziecko zaczyna coraz bardziej naciskać na wewnętrzne organy - więcej informacji na stronie. Metodą na ich zapobieganie jest odpowiednia dieta, najważniejsze jest jedzenie produktów zawierających dużą ilość błonnika, bo wtedy znacznie się ogranicza problemy z zaparciami, co jest niezwykle istotne w profilaktyce.

Tags: dziecko, kobiety, apetyt