Najważniejsze przyczyny pojawiania się małżeńskich kryzysów, w jaki sposób można dać sobie z nimi radę

Posted on 27/08/2018 7:18am

Chyba każda para będzie miała w swoim związku różne okresy. Raz będzie wspaniale, miłość aż kwitnie pomiędzy partnerami, a innym razem mają się oni ochotę pozabijać lub rozstać i już nigdy więcej nie odezwać. W rzeczywistości niewiele jest par, jakie z czystym sumieniem by mogły stwierdzić o sobie, że nie miały żadnego kryzysu. W większości związków się one zdarzają, mają różne przyczyny i tak naprawdę od samych partnerów zależeć będzie, czy uda im się z tego wyjść bez rozstania.

wizyta upsychologa
Jednym z początkowych objawów kryzysu jest coraz większa obojętność i unikanie wspólnego rozmawiania. Jeżeli nawet osoby będą razem żyły pod wspólnym dachem, to prowadzą oddzielne życie. Rozmowy będą się ograniczać do krótkich komunikatów, lecz głębsze tematy będą unikane. Podczas kryzysu mogą się również pojawić wzajemne pretensje i oskarżenia, niekiedy dotyczące zupełnych błahostek, jakie są jedynie pretekstem do tego, żeby sprowokować kłótnię. Jeżeli stan taki będzie dłużej trwał, to w miejsce wcześniejszego uczucia może się pojawić nawet nienawiść i wrogość do kiedyś kochanej osoby - gabinet psychologiczny psychologslask.com.pl/cennik.html Bożeny Jakubowskiej.Najlepszą metodą na to, aby nie dopuścić do kryzysu będzie odpowiednie dbanie o związek, przyda się także terapia małżeńska. Kłótnie będą się zawsze zdarzały, dobrze jeśli jednak po nich nastąpi pogodzenie bez pogłębiania pretensji. Jeśli jednak para zbyt daleko zajdzie w konflikcie, to okazać się może, że bez profesjonalnego wsparcia nie uda jej się wyjść z tego. Jednak podstawą tego typu działań musi być chęć obojga partnerów do tego, żeby rozpocząć naprawę.

Bez tego nawet najlepsza terapia małżeńska nic nie pomoże, i wszelkie spotkania będą jedynie stratą czasu i pieniędzy. Jeżeli decyzja o próbie naprawy związku będzie podjęta, to trzeba będzie znaleźć jakiś sprawdzony gabinet psychologiczny > serwis gabinetpsychologiczny.sos.pl wejdź warszawa, i tam z pomocą lekarza zacząć naprawę relacji. W licznych przypadkach taka terapia trwa miesiącami i będzie wymagała od partnerów mnóstwa pracy i wysiłku. Jednak warto podjąć próbę, bo nawet w najbardziej wydawałoby się beznadziejnych sytuacjach zawsze będą jakieś szanse na poprawę.

Tags: para, terapia, związek