Nie daj się początkowym oznakom depresji, przekonaj się jak z nią walczyć. Sprawdź, co możesz zrobić

Posted on 31/01/2019 11:18am

Jak jest idealne lato to nie ma co narzekać na zbyt dużą ilość słońca, gorzej jak zbliża się okres jesienno-zimowy, ponieważ wtedy zaczyna się powolny spadek nastroju. Niekiedy nie jest jakiś wolny tylko spada na łeb na szyję, jak ciśnienie atmosferyczne. Popadamy więc w przygnębienie, w coraz potężniejszą niechęć do wszystkiego, na żadną aktywność nie mam ochoty, a życie objawia nam się coraz bardziej jako pasmo cierpień.

smutek
Author: Oliver Vogler
Source: http://www.flickr.com
Jeśli aż do tego dojdzie, to musimy pomyśleć czy nie doświadczamy pierwszych oznak depresji. Ta niebezpieczna choroba dotyka coraz większej ilości osób i jest bardzo groźna dla zdrowia, a również i życia. Nierzadko osoby z głęboką depresją targają się na swoje życie. Wiadomo, już takie skrajne przypadki mają miejsce znacznie rzadziej niż delikatna odmiana depresji, pomimo to warto szybko zauważyć jej pierwsze symptomy, aby można było właściwie interweniować. Z drugiej strony trzeba pamiętać, iż standardowe oznaki przygnębienia to coś naturalnego. Zamiast je tłumić warto je akceptować. Trudno jednocześnie obecnie zgadzać się na smutek, bo wszędzie mamy być szczęśliwi, “happy”, jak śpiewa popularny muzyk Pharell Williams.

Chcesz poznać inny aspekt tej sprawy? Przeczytaj więcej porad w treści - one zapewne rzucą nowe światło na omawiany problem.

Pamiętajmy więc, iż każdy z nas doświadcza obniżenia nastroju i nie jest od razu depresja.

Jak więc odróżnić zwyczajny smutek od początkowych oznak depresji? To dość łatwe. Depresja uniemożliwia codzienne funkcjonowanie, to oznacza, iż nie mamy siły do żadnych działań, nie potrafimy podnieść się z łóżka i są to symptomy jak najbardziej somatyczne. Depresja “boli”, można tak to wyrazić metaforycznie, a dotknięty nią człowiek odsuwa się od swojego dotychczasowego życia, a nawet zaprzestaje wychodzić z domu. Jak walczyć z depresją? Do łagodnych odmian najbardziej korzystnie stosować naturalne metody. Bardzo dobrze działa specjalna lampa, jak niedobór światła jest tak wielki, że mamy wszystkiego dość.Leczenie depresji światłem jest wspaniałym sposobem na polepszenie humoru i już parę tych kuracji przynosi rezultaty (tu oferta). W przypadku jednakże, kiedy jest bardzo niedobrze najlepiej zgłosić się do psychologa lub psychiatry. Być może przez jakiś czas będziemy zmuszeni uczęszczać na psychoterapię i aplikować jednocześnie stosowne lekarstwa. W czasie takiej terapii wielu lekarzy zaleca dodatkową aktywność, czyli zmuszanie się do ruchu i właśnie leczenie depresji specjalną lampą.

Tags: choroba, łóżko, smutek, symptomy