Niektóre choroby możemy usiłować leczyć na własną odpowiedzialność, kiedy nie mamy czasu na wizytę w przychodni

Posted on 11/07/2018 10:27pm

Zdrowie jest najdroższą życiową wartością, o czym przeważnie przekonujemy się dopiero wtedy, kiedy dopada nas choroba. I niekoniecznie należy tu myśleć jedynie o ciężkich dolegliwościach lub kontuzjach czy złamaniach, bo najzwyklejsze, lecz naprawdę uporczywe przeziębienie może nas szybko unieruchomić w mieszkaniu nawet na parę dobrych dni.

Okazuje się jednakże, że lekko podwyższona temperatura, suchy lub - serwis internetowy - mokry kaszel i koszmarny ból gardła nie w każdym przypadku stają się przekonywającym argumentem to tego, aby zarezerwować wizytę w ośrodku zdrowia.
choroba
Source: pixabay.com
Zarówno pierwsze, jak i wzmagające się symptomy przeziębienia albo grypy przeważnie próbujemy leczyć samodzielnie. O ile bakterie standardowo zwalcza się antybiotykami, o tyle z podstępnymi wirusami jesteśmy zmuszeni radzić sobie w całkiem inny sposób. Gdy jedni zaopatrują się w internetowej aptece w produkty firmy Vicks, to inni wierzą tylko i wyłącznie w skuteczność domowych kuracji rodem z zeszłej epoki. Prawdą jest tymczasem fakt, że w trakcie choroby bierzemy dużo różnych farmaceutyków, a i pastylek Desmoxan albo suplementów diety na odchudzanie wcale nie planujemy odstawiać - .Leczenie ostrego przeziębienia albo grypy w przypadku naszych pociech bywa bardzo delikatną kwestią. Kiedy oboje rodzice pracują zawodowo, a dziadkowie nie mogą pomoc, to sytuacja staje się patowa. Jeśli jednak syn ma zapewnioną opiekę, to berbeciowi można podać Xylogel albo wodę morską na uciążliwy katar i truskawkowy syrop na kaszel lub gorączkę - Środki dla najmłodszych mają kompletnie inny skład aniżeli leki dla osób dorosłych.

Mamy świetnie o tym wiedzą i zamawiają dla Zosi czy Rafałka Tantum Verde w aerozolu bądź specjalny lizak, gdy dziecku dokucza nieznośny ból gardła.
Samodzielne leczenie symptomów najbardziej powszechnych chorób stało się niemalże tradycją. Zresztą sami specjaliści w przypadku przeziębienia niewiele mogą zdziałać. Z tego powodu rozważniej zapobiegać niż leczyć. Zdrowy tryb życia, czyli regularne spożywanie posiłków, a także uprawianie sportów lub choćby codzienne spacery pomogą utrzymać świetną kondycję oraz mają niepośledni wpływ na zdrowie. Dodatkowo nie mniej istotne jest dobre samopoczucie - jeżeli mamy doskonały humor, to i problemy wydają się być o wiele mniejsze.

Tags: dolegliwości, ból, choroba