Niemal wszyscy chorzy na cukrzycę potwierdzają zgodnie, iż pompa insulinowa podniosła im standard życia

Posted on 30/12/2018 7:27am

Cukrzyca to niewątpliwie choroba naszych czasów.


Jej powodem jest zaburzenie w wydzielaniu insuliny. Jak mówią lekarze, cukrzyca której nie leczymy lub niewłaściwie diagnozowana jest jedną z bezpośrednich i pośrednich przyczyn inwalidztwa oraz wczesnej umieralności.
Długotrwały wpływ hiperglikemii jest powodem przewlekłych komplikacji cukrzycy. Obecnie na cukrzyce cierpi dużo ludzi a także, co interesujące zwierzęta. Jeżeli nasz organizm nie wytwarza odpowiedniej ilości insuliny, jaka obniżyłaby właściwie stan cukru lub jeśli wcale jej nie produkuje, wtedy stężenie cukru we krwi wrasta i jest podwyższone. Gdy taki stan utrzymuje się nawet, jeśli, zmienimy swoją dietę mamy prawo mówić, że jest u nas ewentualność zachorowania na cukrzycę.


Łóżko do gabinetu medycznego
Author: Ted Eytan
Source: http://www.flickr.com
Najnowsze pompy insulinowe to niewielkie urządzenia elektroniczne, w rozmiarze telefonu komórkowego, mogą one z powodzeniem umieszczane być przy pasku, w spodniach czy też być przyczepione do biustonosza - gdzie kupić pompy medtronic. Insulina, za pomocą tego urządzenia jest podawana w sposób ciągły i dokładny a więc podobny do tego, jak działa prawdziwa trzustka. Trzeba wiedzieć jednak, że takie urządzenie nie jest w stanie zupełnie zastąpić zdrowej trzustki, więc jego używanie wcale nie zwalnia z konieczności pomiaru stężenia glukozy we krwi. Pompa połączona jest z ciałem za pomocą zestawu infuzyjnego, który składa się cieniutkiego przewodu zakończonego mikroskopijną rureczką, którą umieszcza się pod skórą.
Na krajowym rynku jedną z najbardziej rozpoznawalnych firm tworzących i na dokładkę serwisujących te Urządzenia jest Medtronic pompy tej produkcji cieszą się wielką uznaniem wśród użytkowników.

Tags: sok, cukrzyca, lekarze, Urządzenia, sposób