Niestandardowe sposoby kuracji - co powinno się wiedzieć o hipoterapii?

Posted on 10/07/2018 10:21am

W leczeniu osób niepełnosprawnych lekarze zaczynają sięgać po wszystkie dostępne metody, aby chociaż trochę pomóc takim ludziom. Niekiedy są to metody bardzo niekonwencjonalne, i mogłoby się zdawać w pierwszej chwili, że nie mające wiele wspólnego z prawdziwym leczeniem. A tymczasem okazuje się, że wiele tego typu metod przynosi doskonałe rezultaty.

jazda konna
Author: Shannon Veerkamp
Source: http://www.flickr.com
Oczywiście nie u wszystkich, u których się je zastosuje, ale niektóre przy odpowiednim zastosowaniu charakteryzują się naprawdę wysoką skutecznością. Często równocześnie z podstawowym leczenie używa się właśnie tego typu niekonwencjonalnych metod, i zdaje to, szczególnie u dzieci, egzamin. Przy problemach z chodzeniem doskonale w wielu przypadkach sprawdza się hipoterapia Warszawa.W największym skrócie są to zabiegi, do wykonania których wykorzystuje się konia, na nim właśnie kuracjusze odbywają różne rozwijające ćwiczenia. Hipoterapia jest metodą bardzo bezpieczną, która nie niesie skutków ubocznych, a także jej ogromnym plusem jest fakt, że znacznie wpływa także na psychikę młodych pacjentów.

Wiele maluchów, mających kłopoty z ruchem, poza samymi problemami ze zdrowiem często mają problemy emocjonalne. Mogą się czuć gorsze od innych, często odrzucone i samotne. Przy hipoterapii coraz częściej pomagają dorośli z dziećmi, którzy całkowicie akceptują chorych, dla których taka właśnie akceptacja jest bardzo ważna - więcej informacji tutaj - . Ale hipoterapia Warszawa to również duże korzyści w polepszaniu ogólnej sprawności ruchowej. W czasie jazdy konnej dzieci polepszają zmysł równowagi i koordynację, tak naprawdę nie ma przyrządu rehabilitacyjnego, jaki tak dobrze by stymulował różne obszary, jak właśnie koński grzbiet. Jazda na koniu (kliknij i sprawdź co dla Ciebie przygotowaliśmy) ma też duży wpływ na uczenie się odpowiednich ruchu, regularne ruchy znacząco poprawiają ich zapamiętywanie. Planując hipoterapię należy pamiętać o tym, że leczenie może być długie i nie od razu widać będzie pierwsze rezultaty. Czasami trzeba długiego okresu, żeby można było zobaczyć postępy, ale ci, którym się udało na pewno potwierdzą, że warto było.

Tags: Warszawa, jazda konna, hipoterapia