Nowatorskie sposoby używane we współczesnej okulistyce, najważniejsze informacje o laserowym korygowaniu wzroku

Posted on 15/10/2018 7:14am

Oczy są bardzo ważnym organem dla każdego z nas, to właśnie one dają nam ogromną ilość informacji o otaczającym nas świecie. Jednak są też organem wrażliwym na zaniedbania, a niestety obecne życie nie obchodzi się lekko ze wzrokiem.
Zdrowe oczy
Author: www.s-lab.pl
Source: www.s-lab.pl
Bardzo duża liczba godzin spędzonych napatrzeniu się w ekran telewizora czy komputera, nieodpowiednie oświetlenie czy brak profilaktycznych badań powodują, że u niejednej osoby występują rosnące problemy z ostrością widzenia. Zjawisko to ma też naturalne przyczyny, po prostu wraz z upływającymi latami narząd wzroku działa coraz słabiej i niezbędne jest jego odpowiednie wsparcie. Jeszcze do niedawna jedyną dostępną metodą było wykorzystanie szkieł kontaktowych albo okularów.

W dalszym ciągu jest to najbardziej popularny sposób na radzenie sobie przy kłopotach z widzeniem, ale wymaga noszenia bez przerwy czegoś na sobie, co nie zawsze jest wygodne i praktyczne. Jednak rozwój nowoczesnych medycznych technik sprawił, że również w dziedzinie korygowania wzroku pojawiły się zupełnie nowe możliwości na przykład bezinwazyjna ortokorekcja. Od kilkunastu lat tysiącom chorych na całym świecie pomaga korekta wzroku laserem z gdańska. Taki zabieg pozwala na całkowite pozbycie się konieczności noszenia okularów (wypróbuj -> https://opticalove.com/pl/korekcyjne/rodzaj/nakladki-przeciwsloneczne) czy szkieł kontaktowych, i można za jego pomocą poradzić sobie z większością najczęściej pojawiających się wad.okulary
Author: Maria Teresa Ambrosi
Source: http://www.flickr.com
Korekcja wykonywana jest przy pomocy specjalnego lasera, który będzie usuwał cieniutkie warstwy z rogówki, ustalając w ten sposób jej kształt. Najistotniejsze przy tym jest przekształcenie jej tak, aby promienie skupiały się na siatkówce i dawały bardzo wyraźny obraz. Tu ogromną rolę pełni ma doświadczony okulista, który zajmie się przeprowadzeniem zabiegu. Laser jest tylko precyzyjnym urządzeniem w jego rękach, lecz to właśnie on jest odpowiedzialny za dokładne sprawdzenie stanu oka pacjenta i dobranie właściwych parametrów pracy lasera. Przy dobrze wykonanej korekcji rogówki tak naprawdę można zupełnie wyeliminować konieczność noszenia okularów - sprawdź niskie ceny na -> opticalove.com/pl/korekcyjne/polecamy/nowosci - albo szkieł, co na pewno jest dużym komfortem dla każdego mającego kłopoty z widzeniem.

Tags: oświetlenie, laser, zabieg