Nowoczesne sposoby leczenia wad wzroku

Posted on 02/02/2018 3:02pm

Troska o zdrowie to przede wszystkim zapobieganie poważniejszym chorobom, dlatego tak bardzo istotne są badania profilaktyczne. Od zawsze wiemy, iż przeciwdziałanie jest dużo tańsze od terapii. Dotyczy to każdego rodzaju schorzeń. Wszyscy zgadzają się co do tego, że trzeba starać się jak najwcześniej wykrywać nowotwory, bowiem szybka reakcja w wielu wypadkach umożliwia wyleczenie.


okulista
Author: US Army Africa
Source: http://www.flickr.com
Niestety jeżeli chodzi o inne schorzenia, większość z nas lekceważy prewencję. Wady wzroku nie są tutaj odstępstwem. Często zdarza się, że nie robimy zalecanych badań oczu, a jeśli już takie badania wykonamy, nie wkładamy zaleconych szkieł, gdyż są nie wygodne bądź uważamy je za mało estetyczne.

Takie działanie może spowodować pogłębienie się wady oczu, i dla przykładu leczenie refrakcji będzie wymagało nie tylko korekcji poprzez szkła ale też interwencji chirurgicznej. Na szczęście współczesna medycyna oferuje zabiegi okulistyczne przy wykorzystaniu techniki laserowej. Leczenie refrakcji przy pomocy światła laserowego ma wiele zalet. Dowiedz się więcej w tym temacie: Optegra

Podstawową z nich będzie duża dokładność konieczna przy tego typu operacjach. Laserowe przyrządy chirurgiczne posiadają również tę wartość, że w znacznej mierze ograniczają ewentualność krwotoku. Dzięki temu można o wiele skrócić przebieg rekonwalescencji operowanego, co znacząco oddziałuje na jego komfort. Niestety, nie każdy chory może poddać się laserowemu leczenie refrakcji. Przeciwwskazaniem może być zaawansowany wiek chorego bądź też inne, towarzyszące jednostki chorobowe nie pozwalające na dokonanie zabiegu.


Na szczęście nawet tacy pacjenci mogą zostać wyleczeni. Niestety, konieczne wtedy jest wykonanie poważniejszego zabiegu, to jest wszczepienia sztucznej soczewki żelowej, o średnicy blisko 2 mm i grubości setnych części milimetra. Rzecz jasna takie zabiegi są bardzo skomplikowane jak też dosyć ryzykowne, z tej przyczyny realizuje się je po drobiazgowym badaniu i wywiadzie z pacjentem. Niestety procedury tego typu nie są tanie, dlatego najlepiej zadbać o własny wzrok, oszczędzać go nie przesiadując nadmiernie długo przed monitorem komputera, jak też regularnie odwiedzać lekarza okulistę (tym bardziej jeżeli mamy ukończone czterdzieści lat).

Tags: wady wzroku, okulista