Obkurczanie pochwy laserem

Posted on 18/01/2018 10:04am

Przypadłość określana jako wysiłkowe nietrzymanie moczu to kłopot dotyczący dużej grupy kobiet. Badania wskazują na to, że w Polsce ta przypadłość dotyczy nawet 40% kobiet po czterdziestce. Aczkolwiek nie tylko lata mają znaczenie w tym przypadku.
Z problemem nietrzymania moczu nierzadko spotykają się też kobiety po porodach, wypadkach itd. Ta intymna przypadłość niestety wciąż jest tematem tabu, na szczęście w dzisiejszych czasach dostępne są skuteczne i małoinwazyjne metody leczenia.


Mięśnie podtrzymujące pęcherz w naturalnej dla niego pozycji przestają odpowiednio pełnić swoją rolę jeśli są zwiotczałe i rozluźnione. Wówczas dochodzi do braku kontroli nad trzymaniem moczu. Delikatne “popuszczanie” moczu może przeszkadzać w codziennym funkcjonowaniu oraz powodować bardzo duży dyskomfort. Problem nie znika sam, najczęściej pogłębia się, gdyż niestymulowane mięśnie stają się coraz słabsze. Leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu jest oczywiście najbardziej skuteczne we wczesnych stadiach. Szybka Diagnostyka pozwala uniknąć bolesnego zabiegu chirurgicznego. Wtedy można zastosować leczenie laserem. Jeżeli chodzi o nietrzymanie moczu leczenie laserem jest rekomendowane wszystkim kobietom, jakie właściwie niezależnie od przyczyny mierzą się z tym problemem (wiek, urodzenie dziecka, otyłość itd.).


wypoczynek
Author: Jim Larrison
Source: http://www.flickr.com


Laserowe obkurczanie pochwy powoduje, iż mięśnie stają się bardziej elastyczne, a poprzez to dolegliwość ustępuje. Niekiedy już jeden zabieg wystarczy, by pacjentka mogła cieszyć się prawidłowym podtrzymywaniem pęcherza, a równocześnie zdecydowaną poprawą komfortu życia.
Co istotny zabieg trwa krótko i jest niemal bezbolesny. Pacjentka może wrócić do normalnego trybu dnia zaraz po wykonaniu zabiegu. Należy jedynie stosować się do zaleceń lekarza, takich jak kilkutygodniowe wstrzymanie się od stosunków seksualnych bądź uprawianiu sportu.

Tags: ciała, wiek, Diagnostyka, kłopot