Odpowiedni masaż

Posted on 02/02/2018 10:17am

Prowadzisz aktywny tryb życia, uprawiasz sporty, często trenujesz? Jednak czy pamiętasz o należnej regeneracji? Aby Twoje ćwiczenia mogły przynieść najlepsze efekty, a organizm błyskawicznie odzyskiwał siły, należy ustalić czas na odpoczynek. Warto zapamiętać, że nic tak nie koi umęczonych mięśni jak wizyta w saunie lub masaż.
Chociaż coraz więcej ludzi chodzi do klubów fitness i uprawia najróżniejsze sporty, nie wszyscy wiedzą jak zrelaksować się po porządnym treningu stale jest niestety niewielka. Zgodnie z tym, co mówią eksperci, po intensywnym treningu bardzo dobrze pójść do sauny lub skorzystać z masażu. Co ciekawe fitness kluby i siłownie mają takie możliwości na miejscu. Warto również pamiętać o SPA, które w swojej szerokiej ofercie posiadają różne zabiegi relaksacyjne m.in. wspomniane wcześniej masaże. Chcesz wiedzieć więcej ? To przejdź na http://www.kashmirspa.com.pl/.

Masaż tajski, kamieniami, relaksacyjny...Przyrządy do masażu
Author: Rossmann
Wybierając się na masaż, trzeba pamiętać, że musi być dla nas dobry. Masaż sportowy stworzony jest dla intensywnie trenujących swój organizm. Wyróżnia się sporą intensywnością i wiąże się z energicznymi uciskami. Polecany jest szczególnie sportowcom a także osobom, które źle oceniły swoje możliwości i mówiąc najprościej mają zakwasy. Nie wyleczy tego żaden masażer do ciała, samodzielnie zastosowany w domu.Masaże relaksujące wydają się najlepszą formą relaksu po maratonie. Pomagają się rozprężyć i służą jako idealne dopełnienie treningu. Zobacz ciekawą ofertę: http://kashmirspa.com.pl/oferta/25/relaksacyjny-masaz-calego-ciala/. Dla osób, które nie muszą trenować intensywnie, planowane są masaże z zastosowaniem takich urządzeń specjalistycznych jak platforma wibracyjna. Pobudza mięśnie w czasie tak zwanych treningów wibracyjnych.

Relaks w domu

Dla tych, którzy wolą zadbać o regenerację mięśni w swoim domu, zamiast sauny jako alternatywę można wskazać gorący prysznic. Para i ciepła woda poprawią krążenie i ułatwią uwolnienie się z toksyn. Po takiej łaźni każdy może też pamiętać o dokładnym masażu mięśni. Brak specjalisty pod ręką nie decyduje o tym, że z masażu nie skorzystamy. W sklepach coraz szerzej dostępne są przyrządy do masażu.

Tags: masaż, relaks, fitness, trening, regeneracja, wizyta w SPA