Osoby, jakie biorą narkotyki, ale chcą przestać to robić,

Posted on 18/01/2018 11:13am

mogą skorzystać z fachowej i kompleksowej pomocy oferowanej w ośrodkach leczenia uzależnień


Walka z uzależnieniem narkotykowym nie jest z pewnością łatwa, zwłaszcza, jeśli przyjmowaliśmy takie środki przez długi czas i zdążyły już one mocno zniszczyć nasz organizm.
Nie znaczy to jednak, że trzeba poddać się nałogowi. Bardziej zalecane jest (w szczególności z uwagi na zdrowie) podjęcie wszelkich działań, aby z uzależnienia takiego wyjść.


prawo
Author: Farrell Small
Source: http://www.flickr.com


wady


u dermatologa
Author: Andreas Cappell
Source: http://www.flickr.com


Leczenie narkomanii profesjonalnie daje duże szanse na to, że osoba uzależniona będzie mogła żyć bez zażywania narkotyków i już nigdy nie będzie chciała do nałogu powrócić. Oczywiście profesjonalną pomoc i wsparcie udostępniają w szczególności ośrodki leczenia uzależnienia, do których trafić mogą osoby w różnym wieku i na różnym poziomie uzależnienia. W miejscach tego typu oferuje się fachowe wsparcie w różnym zakresie – dotyczące zarazem zdrowia fizycznego, jak i psychicznego jednostki, jak również jej życia rodzinnego, czy zawodowego. Wspomniana pomoc dotycząca różnych obszarów życia uzależnionego jest bardzo ważna, jeśli liczymy faktycznie na uzyskanie efektu, jakim jest pozbycie się nałogu. Pozostawienie osoby chorej samej sobie, czy też skoncentrowanie się wyłącznie na jednym aspekcie w walce z uzależnieniem, nie przynosi zazwyczaj pozytywnych rezultatów, szczególnie w perspektywie długofalowej.
Jeżeli znamy osobę, która zażywa narkotyki i nie potrafi pozbyć się tego nałogu, poinformujmy ją o wsparciu jakie będzie mogła dostać w ośrodku leczenia tego typu uzależnień. Niekiedy zwykła informacja bądź okazanie zainteresowania choremu, mogą być niezwykle ważne i faktycznie pomóc.

Tags: konie, mowa, środki, zdrowia