Parę przydatnych wskazówek dla kobiet, które pragną wyglądać dobrze w zakładanej biżuterii.

Posted on 12/02/2018 4:21pm

Biżuteria to piękny dodatek do ubioru, szczególnie jeżeli się ją dobrze dopasuje. Różnego rodzaju błyskotki i świecidełka panie zakładają już od tysięcy lat, zmieniają się co najwyżej trendy i używane materiały.


znieczulenie
Author: Henry Zbyszynski
Source: http://www.flickr.com


Ale w praktyce odpowiednie dobranie biżuterii wcale nie jest taką łatwą rzeczą i należy przy tym zwrócić swoją uwagę na parę istotnych spraw. Po pierwsze biżuterię należy dobierać do sylwetki, jaką ktoś ma. Poszczególne elementy nie mogą być zbyt duże, ponieważ będą za ciężko wyglądać, ale też zbyt małe, bo będzie je trudno zobaczyć. Niektóre panie preferują styl który polega na ubieraniu jak największych błyskotek, lecz zbyt duża złota bransoleta na delikatnej dłoni niekoniecznie będzie dobrze się prezentować. Oprócz samego wzrostu istotny jest również kształt sylwetki, na przykład osoby pełniejsze nie będą dobrze wyglądać ze zbyt widoczną biżuterią.
W przypadku doboru kolczyków powinno się także zwrócić uwagę na kształt twarzy, muszą się one odpowiednio z nią harmonizować, a nie zbyt mocno podkreślać niekorzystne cechy. Tak samo będzie z dekoltem, jeżeli sukienka go będzie miała większy, to idealnie sprawdzi się tu na przykład naszyjnik z onyksu. Warto też zwrócić uwagę na to, ile lat ma dana pani, ponieważ nie wszystko każdej osobie będzie pasowało.


W szczególności dotyczy to kolorowych kryształków i kamyków, które świetnie się prezentują na młodych osobach, ale na starszych już nie zawsze. Tu dużo lepiej się sprawdzi klasyczne srebro, bursztyny, perły i inne naturalne minerały.

Tags: oczy, kobieta, osoba