piecza nad odchodzącymi krewnymi

Posted on 18/08/2017 8:55am

Dbałość paliatywna włącza opiekę nad ciężko chorymi, przez użycie terapii znieczulającej, aby polepszyć ich jakość życia w ostatnim okresie choroby.

Pacjent nie ponosi żadnych wydatków za świadczenia zdrowotne udzielane w opiece paliatywnej.
Opieka paliatywna w mieszkaniu chorego jest nieraz dla niego najlepszym podejściem.

Przebywa on pośród bliskich ludzi i nie czuje się samotny w owych ciężkich chwilach. Bywają takie wypadki, kiedy opieka nad umierającymi bliskimi jest niemożliwa z wielorakich powodów. Wtenczas istnieje szansa umieszczenia chorego w hospicjum (sprawdź inne hospicja Katowice). Nie jest to łatwa decyzja dla krewnych, niemniej w owej sytuacji idzie o pomoc choremu. W takiej placówce jest ciągły dostęp do specyfików znieczulających. Lekarze i pielęgniarki w każdej sytuacji podołają i mają możliwość pomóc cierpiącym, posiadają do tego dobrane narzędzia.

Hospicjum śląskie zajmuje się tylko leczeniem objawowym, jakiego zamysłem jest terapia dokuczliwości położenia, w jakim znajduje się chory, a nie powodów schorzenia. Zasadniczym przedsięwzięciem jest dążenie do zniesienia, lub złagodzenia
Hospicja w Katowicach - pielęgniarki, opieka, opłaty
Author: The All-Nite Images
Source: http://www.flickr.com
odbieranego przez chorego bólu. Nadzwyczaj istotna jest również eliminacja pozostałych dolegliwości fizycznych. Towarzystwo psychologa, kapelana, również ochotników połączona jest z doświadczaniem położenia w którym odnajduje się chory, przez niego samego, również jego środowisko. Ochotnik gra w wielu przypadkach ogromnie znaczącą funkcję w opiece hospicyjnej.


Nie tylko pomaga samemu pacjentowi, asystując mu w chorobie, ale też rodzinie, okazjonalnie wyręczając ją w opiece nad pacjentem, przekazuje swoje przejścia związane z opieką i duchowym doznawaniem czasu choroby, odchodzenia bliskiej osoby.
Hospicjum na ogół przejmuje pacjentów z zaawansowaną chorobą nowotworową. Najczęściej posiadają już za sobą wszelakie wykonalne kuracje, za pomocą których medycyna stara się leczyć raka, i znajdują się w finalnych stadiach choroby. Celem pracy lekarzy i pielęgniarek nie jest już walka z rakiem, ale minimalizowanie przykrego bólu http://www.hospicjumkatowice.pl/. Cierpienie, smutek, lęk są do głębi ludzkie, normalne i są nieodłączną częścią życia.

Tags: choroba, opieka, leczene