Pierwsza pomoc - w jaki sposób można to zrobić? w miejscu pracy

Posted on 18/08/2017 8:54am

Kiedy dochodzi do poważnego wypadku, bardzo ważne są pierwsze minuty. Udzielanie pomocy w tym momencie może uratować poszkodowanemu życie lub zapobiec poważnym powikłaniom. Niezwłoczna i konkretna reakcja jest bardzo istotna. Patrząc na to należy od razu wezwać pogotowie ratunkowe.
Deska ortopedyczna
Source: czarmed.pl
Nasze miejsca pracy nie są pozbawione niebezpieczeństw. Przede wszystkim jeśli pracujemy w wielkiej korporacji, gdzie każdego dnia poruszamy się w tłumie ludzi. Według statystyk najczęściej do wypadków dochodzi na korytarzu lub schodach oraz w pomieszczeniu socjalnym, gdzie mamy styczność z urządzeniami elektrycznymi. Tam najczęściej dochodzi do poparzeń gorącymi napojami. W czasie przerwy krząta się w tym pokoju mnóstwo ludzi i nie tak trudno na siebie wpaść.

Taka sama historia rozgrywa się na schodach, kiedy wychodzimy do sklepu lub na papierosa. Wtedy właśnie bardzo często dochodzi do upadków, które mogą być groźne. Dlatego deska ortopedyczna w biurach to podstawa. Jest to specjalny rodzaj noszy, który pomaga stabilizować poszkodowanego i przenosić go w bezpieczne miejsce. Jest ona wyposażona w specjalistyczne pasy zabezpieczające oraz stabilizację głowy, który ma na celu chronić szyję.

Warto też zawsze posiadać w apteczce ciśnieniomierz nadgarstkowy. Mamy na uwadze, że praca to najczęstsza przyczyna stresu. Jesteśmy osłabieni, nie śpimy dostatecznie dużo i pijemy zdecydowanie za dużo kawy. Do tego pracujemy pod wieczną presją. To wszystko potrafi doprowadzić do omdleń, czy nawet zawałów. Kiedy dzwonimy po pogotowie, dobrze jest już przez telefon podawać dyspozytorowi dane na temat ciśnienia osoby która uległa wypadkowi. To urządzenie jest bardzo proste w obsłudze. Wystarczy tylko nałożyć je na nadgarstek, poczekać kilka sekund i przeczytać wynik.

Każda pierwsza pomoc przedmedyczna jest niesamowicie ważna. Nasze działanie może uratować komuś zdrowie. Więc nie bójmy się pomagać. Zwracajmy uwagę na fakt, że w jej zakres wchodzi również zawiadamianie pogotowia. Każda firma musi przeszkalać w tym zakresie swoich pracowników. Jest to bez wątpienia przydatna wiedza, która potrafi się przydać w codziennych sytuacjach.Tags: nadgarstek, pasy, firma, standard, pierwsza pomoc przedmedyczna, omdlenia