Pobaw się z psem na zdrowie!

Posted on 27/02/2020 7:29am

Dla osób mających siedzącą pracę polecany jest aktywny wypoczynek. Oczywiście sport powinien uprawiać każdy, bo to najlepszy sposób na utrzymanie zdrowia i wysokiej formy. Większości ludzi jednak niełatwo jest zmusić się do ćwiczenia co dzień. W dobrej sytuacji są posiadacze psów. Posiadanie czworonoga zobowiązuje do wychodzenia na dwór minimum kilka razy dziennie, na przynajmniej kilkanaście minut. To już jakiś początek. Każdy moment ruchu na świeżym powietrzu przykłada się do poprawienia naszej formy.
Pies
Source: http://pixabay.com
Ćwicz rano!

Tak w zasadzie najlepszym wyjściem jest codzienna gimnastyka na dzień dobry. Ten kwadrans aktywności fizycznej pozwala dobrze rozpocząć dzień. Może to być jogging. Już trzydzieści minut niespiesznego truchtu daje ogromny ładunek energii. Bardzo dobrze sprawdza się również pływanie. W szczególności w czasie letnich miesięcy, gdy temperatury są wysokie i świeci słońce, poranne wyjście na pływalnię może poprawić nastrój.

Kliknij ten link spływy kajakowe! Tam zobaczysz interesujące informacje na ten temat, opisane w naszymartykule.Z psem w parkuNaturalnie jeśli mamy psa, powinniśmy zrobić z tego użytek. Skoro już wychodzimy z domu na spacer, to zróbmy coś dla siebie. Dobrze jest zainteresować się na przykład dogfrisbee. To dyscyplina sportu która polega na rzucaniu dyskiem, który w locie łapie nasz pies. Poza tym, że jest to wspaniała zabawa, to możemy także startować w zawodach, brać udział w różnego rodzaju konkurencjach. Oczywiście jest mnóstwo odmian dogfrisbee. Są konkurencje, w których trzeba oddawać dalekie rzuty, w innych kilka krótszych po kolei.

Zabawa z psem
Source: http://pixabay.com
Ten sport także wymaga treningu, opracowania swojej najlepszej techniki rzutów, wyuczenia psa. Jest to jednak doskonała rozrywka i wcale nie trzeba natychmiast chcieć startować w zawodach. To doskonały sposób na zabawę z psem, która tym samym zastąpi nam „zwyczajne” ćwiczenia fizyczne.

Wyjdź z domu

Aktywność fizyczna to zdrowie! To nie wytarty frazes, to oczywista prawda. Warto zdrowo jeść, aktywnie wypoczywać, nie zapominać o gimnastyce, żeby przez wiele lat zachować doskonałą formę. A jeśli nie uda się nam odnaleźć motywacji w sobie - zawsze warto wziąć ze schroniska psa, który może być idealnym motywatorem do aktywności fizycznej. Pełny energii pies sprawi, że poranna gimnastyka stanie się normą - kwadrans spaceru z psem, niezależnie od pogody, zapewni nam energiczny start co dnia.

Tags: pies, zdrowie, lot, sport, gimnastyka, Spacer, ładunek