Pomoc psychologa – sprawdź, kiedy potrzebna jest twojemu dziecku

Posted on 18/01/2018 12:17pm

Kiedy mamy dziecko, kompletnie zmienia się nasze myślenie. Na pierwszym miejscu stoi nasza pociecha, toteż robimy to, co będzie dla niej dobre. Z tego względu, gdy tylko zauważamy, iż coś jest z nią nie tak, chcemy jej pomóc.


wizyta u psychologa
Author: Mike Renlund
Source: http://www.flickr.com
Nie odnosi się to tylko do przypadłości fizycznych, ale również do kwestii odnoszących się do psychiki. Jeżeli nie umiemy samodzielnie dać sobie rady z kłopotami swojego dziecka, bez względu na wiek, być może konieczny nam będzie psycholog Katowice. W jaki wypadku należy się do niego udać? Przede wszystkim, gdy dziecko przeżywa traumę. Może to być śmierć jednego z rodziców albo ich rozwód czy ciężka choroba, która zdarzyła się w rodzinie. We wskazanych sytuacjach młody człowiek może zamknąć się w sobie, być smutny i nie pomagają zwykłe rozmowy.

Czasem nawet nasze dziecko wcale nie chce się porozumieć i widzimy, iż nie potrafi sobie poradzić z sytuacją, a równocześnie nie chce naszego wsparcia, zwłaszcza w razie rozwodu – wtedy może posądzać własnych rodziców i zupełnie się od nich odwrócić. Druga sytuacja wymagająca pójścia do psychologa to dziwne zachowania dziecka, które mogą być objawem ogromnego stresu. Maluch może np. przygryzać paznokcie lub nawet uderzać głową o ścianę – jeśli powtórzy to kilka razy, z pewnością nie jest to oczekiwane zachowanie, więc należy szybko udać się do specjalisty.

psycholog
Source: flickr.com
Konsultacji potrzebuje także niespodziewana agresja oraz wybuchy złości w sytuacjach, jakie nie powinny jej powodować. Trzeba także wziąć pod uwagę pomoc psychologa, w przypadku gdy nasze dziecko ma kłopoty z mówieniem bądź ma silne lęki, jakie nie pozwalają mu samemu zasnąć. Zmartwień może być wiele, dlatego rodzic bezustannie musi być baczny. Gdy w takim razie spostrzeżesz, iż twojemu dziecku konieczny jest psychoterapeuta Katowice, pamiętajmy, by wybierać renomowanych lekarzy, którzy posiadają właściwe podejście do dzieci oraz wiedzą, w jaki sposób z nimi rozmawiać w celu osiągnięcia oczekiwanych rezultatów. Maluchy nie zawsze chętnie się otwierają, dlatego trzeba umieć do nich dotrzeć, a tego nie potrafi każdy lekarz. Z tego powodu nawet jeżeli więcej czasu wykorzystamy na znalezienie prawdziwego eksperta, będziemy mieć większą pewność, że nasze dziecko szybciej dostanie pomoc, której potrzebuje.

Tags: dzieci, choroba, lekarz