Pomoc psychologiczna w ciężkich etapach naszej egzystencji

Posted on 18/01/2018 11:14am

Psycholog to specjalista, którego praca przez większość osób jest nieustannie niedoceniana. Bagatelizujemy wszelkie terapie uważając, iż wygadać to się możemy w obecności najbliższych, nie musimy komuś płacić za to, aby nas słuchał.
polski psycholog dublin


Jednak prawda jest całkowicie inna aniżeli nam się wydaje.


Zakupy w markecie
Author: Kate Ter Haar
Source: http://www.flickr.com


preparaty
Author: Platforma Obywatelska RP
Source: http://www.flickr.com


Frazesem byłoby stwierdzenie, że człowiek to jednostka składająca się z ciała oraz duszy - każdy bardzo dobrze o tym wie. Ta prawda jest znana ludzkości od setek lat. Gdy nasze ciało niedomaga, udajemy się do lekarzy. Zależnie problemu decydujemy się na odwiedziny u specjalisty albo lekarza ogólnego. Gdy zostaniemy właściwie zdiagnozowani, idziemy do apteki, by zakupić potrzebne leki. Potem je przyjmujemy, a dolegliwości wiążące się z naszą chorobą mijają. To jest kompletnie normalna sytuacja, każdy z nas tak robi, nikt nie ma z tym jakiegoś problemu. Leczenie ciała nie powoduje żadnych kłopotliwych sytuacji, jednakże jeśli chodzi o tę drugą sferę, jest o wiele gorzej, sprawa się komplikuje. Dlaczego tak jest? Otóż chodzenie do psychologa większości ludzi kojarzy się z ogromnymi zaburzeniami - przecież tam udają się jedynie wariaci. Nie wiemy, jak bardzo rozmowa z psychologiem może nam pomóc w codziennym życiu, w przyziemnych kwestiach, w naprawianiu relacji z bliskimi, z samym sobą. Taka pomoc może naprawdę dużo zmienić w naszym postrzeganiu świata.


O ile pomoc psychologów w kraju, mimo stosunkowo niewielkiego zainteresowania ma się całkiem dobrze, o tyle wyszukanie takiego fachowca za granicą (a w końcu tysiące z nas opuszczają kraj) jest nieco trudniejsze. Na szczęście istnieją miejsca, gdzie da się znaleźć profesjonalne wsparcie.
Jeżeli chodzi o fachowca, jakim jest polski psycholog Dublin oferuje usługi rozlicznych poradni. Z pewnością dlatego, iż mieszkają tam setki tysięcy naszych rodaków, a takie wsparcie jest niezbędne.

Tags: dom, leki, usługi