Problemy w rodzinie, które skutkują na potomstwie. Jak sobie z nimi radzić, dokąd się udać?

Posted on 21/06/2018 10:10pm

Problemy pomiędzy dorosłymi mogą się pojawić na niejednym etapie małżeństwa. Na wstępie nazywamy to po prostu docieraniem się. Bywa to jednakowoż jedynie zwykłe usprawiedliwianie się.Zazwyczaj rzecz, która nie pasuje nam w partnerze nie jest aż tak wielką sprawą. Wystarczy trochę rozsądku i empatii. Ale w tym rutynowym codziennym życiu bywamy głównie samolubami.


terapia małżeńska
Author: Cordell and Cordell
Source: http://www.flickr.com
Wiele młodych par w dzisiejszych czasach doświadcza czegoś, co nazywają kryzysami. Mamy również ich typy – z przyczyny braku funduszy, z powodu niezrozumienia albo z powodu rodziców. Tak po prawdzie każdy argument jest odpowiedni, by się o niego pokłócić. Jednak w tej całej złości nie rozpoznają oni, że odbija się to głównie na reszcie rodziny. I jeszcze nie jest tak źle, kiedy ta część rodziny to teściowie lub rodzeństwo. Jednak gdy młoda para ma potomków, a one bywają świadkami tego dramatu robi się serio fatalnie - . Dzieciaki oglądają to i doznają ze zdwojoną siłą. Co wtedy działać? Dla rodziców mamy parę alternatyw. Oni jedni są w stanie zainteresować się tematem, takim jak terapia (szczegółowe informacje) par. Uczestniczą w niej jedynie rodzice i starają się oni wspólnie z ekspertem dojść do konkretnych wniosków. Nie szukają winnych ale starają się znaleźć problem w sobie i go rozwiązać. Czasami jednak terapia par jest w stanie wykazać, że problem jest głębiej i jest zbyt skomplikowany do rozwiązania. Wtedy trzeba jednak zaangażować do kooperacji całą rodzinę. Czasami to znacznie mniej łatwe do wykonania. Terapia rodzinna polega na konfrontacji z resztą rodziny, którzy bywają, świadomie lub niekoniecznie, sprawcami naszych problemów. Spotkania z rodzicami albo dalszą rodziną czasami mają gwałtowny przebieg i niekoniecznie dobre zakończenie. Wiele razy terapia wejdź rodzinna przynosi kolejne sprzeczki i złości. Ostatecznie jednak daje możliwość by wyrazić emocje i wyrzucić je na zewnątrz. Dzięki temu atmosfera się oczyszcza, a nasze koligacje możemy zacząć budować od zera. No i dodatkowo fakt, że wszyscy są zadowoleni, bo mogli pomóc w rozwiązaniu danego problemu.


Owe terapie mogą być bardzo pomocne.

Możemy unikać wielkich walk przy potomkach, a czasami już zwyczajnie nie można przetrzymać. W takiej sytuacji dobrze wykrzyczeć się u specjalisty, a nie przy małych dzieciach - Małgorzata Lembrandt.

Tags: dom, konie, specjalisty