Psycholog rodzinny - dla jakich osób i w jakich typach problemu?

Posted on 20/11/2018 7:34am

Bardzo wielu ludziom słysząc o Psychologu od pierwszej chwili załącza się "alarm", który każe im mówić, iż go nie potrzebują, bo nie mają żadnych "takiego typu" problemów.


zdrowie - landszaft
Author: Charles Haynes
Source: http://www.flickr.com
Tak naprawdę jednakże bardzo spory odsetek takich ludzi tak naprawdę problemy posiada i to w ogóle nie małe. Psycholodzy od zawsze kojarzyli się z ludźmi, którzy pomagają personom niebezpiecznym oraz bardzo zaburzonym, tymczasem w ogóle nie trzeba takim być by "zawitać" do bezpośrednio jego drzwi" no i wcale nie jesteśmy zmuszeni iść w to miejsce tak naprawdę w pojedynkę.


Strzykawka do podawania znieczulenia pacjentowi
Author: Partha S. Sahana
Source: http://www.flickr.com


Najbardziej kojarzonymi z psychologami bywają jednostki - pojedyncze osoby, mające duże problemy emocjonalne, takiego typu jak przede wszystkim nerwica, depresja czy choroby bardziej silne, takie jak choćby schizofrenia. Tak naprawdę jednak do drzwi psychologa chodzą także ogóle grupy, które najczęściej składają się z ogólnie całych rodzin. Psycholog rodzinny zobacz na odrobinę różni się od tego standardowego, albowiem jego zadaniem bywa pomagać przede wszystkim w sytuacjach, w których to członkowie rodziny (mieszkającej tylko pod jednym dachem), nie potrafią znaleźć jednego wspólnego języka, z jednym z członków dzieje się coś bardzo złego, z powodu czego cierpią na tym również pozostali lub najzwyczajniej gdy poczują, że ich "więź" nie bywa taka jak powinna albo w pewnej chwili zauważają, iż dość mocno się ona rozluźniła.

Zapraszamy na kolejne informacje ze strony, jeśli te, które zamieściliśmy tu, Ci się spodobały. W kolejnym artykule przygotowaliśmy dla Ciebie dużo wiadomości.

Zadaniem psychologa rodzinnego bywa spierać takiego typu rodzinę, "zmusić" ją do rozmowy między sobą oraz w pewnego rodzaju sposób kontrolować jej przebieg, by dojść do samego sedna problemów.


Wbrew pozorom takich rodzin istnieje bardzo wiele i w bardzo dużej mierze nie są to rodziny "patologiczne", jednak te, o których nawet byśmy wcale nie pomyśleli.

Tags: choroby, Psycholog, problem