Rozpoczyna się najbardziej nielubiana pora roku

Posted on 16/02/2018 9:37am

Pluchy, porywiste wiatry - to wszystko funduje nam znienawidzona przez liczne grono osób jesień. Ta pora roku posiada tak naprawdę dwie twarze: z jednej strony cudowna, słoneczna z umiarkowaną temperaturą i pełna przepięknych kolorów natury, oraz tę najmniej lubianą - pełną pluchy i co tu dużo mówić szybko rozprzestrzeniających się chorób zakaźnych.


osiedle
Author: Włodarzewska S.A.
Source: Włodarzewska S.A.


Jesień bywa tą porą, kiedy bardzo często dosięgają nas choróbska i warto odpowiednio wcześniej wprowadzić profilaktyczne kroki - przyjmować witaminy i ubierać się odpowiednio do pogody. Oczywiście, to również nie wyklucza zachorowania. Jesienna aura bardzo sprzyja dolegliwościom - raz czy drugi przemoknie nam obuwie, porywisty wiatr przeziębi uszy lub też zatoki i tak się zaczyna. Boli gardło, dokucza katar, a i równie często też strasznie boli ucho. Niestety, narzekanie nic nie da i jeżeli wyżej wymienione dolegliwości nas dosięgną, pozostaje lekarz. Najlepiej laryngolog (zobacz szczegóły pod tym łączem http://www.pco-poznan.pl/) - czyli specjalista zajmujący się leczeniem dolegliwości w obrębie głowy. Lekarz - więcej szczegółów - pierwszego kontaktu nie za każdym razem pomoże przy bólu zatok lub też bólu ucha - laryngolog niewątpliwie już tak. Oczywiście z dolegliwościami gardła, krtani, oskrzeli czy tchawicy także najwłaściwiej od razu się tu wybrać. Właściwiej niż laryngolog w takiej sytuacji żaden inny specjalista nie pomoże.
Powinno się jeszcze przed nadejściem pluchy pomyśleć o odpowiedniej profilaktyce wówczas jest szansa, iż wszystkie jesienne dolegliwości nas nie dotkną, a jeśli już tak się stanie, zostaje nam już tylko wizyta u specjalisty. Na pocieszenie chorym powinno się nadmienić, że taka pogoda nie trwa długo i niebawem przymrozki zabiją wszelkie bakterie.

Tags: dolegliwości, bakterie, żel, mowa, lekarza