Rozwiązania, jakie pomagają w sposób nieoperacyjny pozbyć się wstydliwego problemu

Posted on 02/02/2018 4:05pm

Nietrzymanie moczu bądź zbyt luźna pochwa to nierzadkie problemy intymne pań, które pojawiają się na skutek porodów, urazów czy mogą wystąpić w okresie menopauzy.
Na szczęście współczesna medycyna, a ściślej ginekologia estetyczna oferuje paniom wiele rozwiązań.


nietrzymanie moczu leczenie laserem
Author: Raymond Zoller
Source: http://www.flickr.com


Problem nietrzymania moczu dotyczy wielu kobiet, niezależnie od wieku. Tak zwane wysiłkowe nietrzymanie moczu polega na mimowolnym wyciekaniu moczu, na przykład podczas wysiłku, kichania lub kaszlu. Utrata kontroli nad trzymaniem moczu wiąże się z dużym dyskomfortem w codziennym funkcjonowaniu, jak również przekłada się na pogorszenie relacji z partnerem i złe samopoczucie kobiety. Jak można temu zaradzić? Jeżeli chodzi o nietrzymanie moczu leczenie laserem okazuje się naprawdę skuteczne. Laseroterapia to znakomita alternatywa dla interwencji chirurgicznej nietrzymanie moczu leczenie laserem. Innowacyjne lasery wykorzystywane w tego typu zabiegach pozwalają pozbyć się intymnych problemów w szybszy i mniej inwazyjny sposób, dzięki czemu pacjentka może powrócić do normalnej aktywności tuż po przeprowadzeniu zabiegu.


Laseroterapia stosowana jest współcześnie również do leczenia innych kobiecych problemów takich jak luźna pochwa. Tego rodzaju zabiegi najczęściej określa się jako obkurczanie pochwy bądź rewitalizacja pochwy. Jak w tym przypadku działa laser? Poprzez ciepło emitowane przez urządzenie następuje podgrzanie kolagenu. W efekcie polepsza się napięcie tkanek, błona śluzowa staje się bardziej elastyczna oraz pochwa jest lepiej nawilżona obkurczanie pochwy.
Pacjentka po takim zabiegu może znów cieszyć się satysfakcją z doznań podczas stosunku oraz ogólnym polepszeniem komfortu życia. Zabieg ten również zapobiega wystąpieniu wcześniej opisanego wysiłkowego nietrzymania moczu.

Tags: partner, Objawy, Pacjent, samopoczucie, problemy