Sezam łuskany - a więc, zdrówko zawarte w jednej z najbardziej starych przypraw na globie

Posted on 23/01/2018 11:30am

Sezam dla wielu z nas, szczególnie tych, którzy w obecnej chwilce są wewnątrz obszarze trzydziestego roku życia - kojarzy sezam z "sezamkami", a więc niedużymi płatami sezamu oblanego i sklejonego w płaskie prostokąciki poprzez miodzik.


Dla wielu był to przysmaczek dzieciństwa, chociaż dla niektórych wspomniany smak był nie za bardzo przyjemny - jak to zazwyczaj bywa, zdanka bywają "podzielone". W konkretnej momencie, sezam do tej pory istnieje (również we wspomnianej wyżej postaci), lecz najbardziej często bywa stosowany w kuchni typu ekologicznego, gdyż owe ziarno jest samym zdrówkiem oraz doskonałą przyprawą...
powiększenie - zdrowie
Author: Bernt Rostad
Source: http://www.flickr.com


Sezam, a szczególnie interesujący nas dziś sezam łuskany, to jak napomknęliśmy wyżej ziarno, o którym pierwsze wzmianki (a dokładnie na temat jego uprawy) bywają napotykane w dziełach pozostałych po starym Babilonie, w którym był - (laserowa korekcja wzroku - link) on przezywany "przyprawą bogów". W rzeczywistości jednakże nikt nie wie, w jakim momencie się on pojawił oraz gdzie. Wiadomo jednak, iż jest to pojedyncza spośród najbardziej starych roślin typu oleistego, która to nie posiada konserwantów i jest w pełni ekologicznym produktem. Chociaż wiele osób o tej rzeczy nie ma pojęcia, sezam bywa przyprawą, która w rzeczywistości nadaje się do niemal każdziutkiego rodzaju potrawy, bywa używany w produkcji pieczywa czy słodyczy, a nawet można nią przyprawiać mięso (na przykład dodać do wnętrza panierki), czy rybę (nadaje się nawet i do surowej ryby, czyli sushi).


W zależności od tej rzeczy, jak dużo chcemy zakupić, sezam łuskany kosztuje zazwyczaj w okolicy 2,50 zł za 150 gram ziarenek. Kupić go mamy możliwość bez problemu w sieci, albo w sklepach wraz ze zdrową żywnością.

Tags: Kości, sklep, produkt