Skąd można by uzyskać pomoc w opiece nad osobami starszymi lub niepełnosprawnymi?

Posted on 04/12/2017 11:25am

Mieszkamy aktualnie w czasach, kiedy często bywamy tak zajęci swymi codziennymi czynnościami, że niestety czasem zdarza nam się zapomnieć o sprawach najważniejszych.


usługi opiekuńcze wrocław
Source: ruszajwpolske.pl


Chodzi m.in. o opiekę nad osobami chorymi albo wymagającymi fachowej pomocy.


Tacy ludzie mogą mieć kłopoty przy wykonywaniu pozornie typowych bieżących czynności, tego typu jak m.in. ubieranie się, sprzątanie czy też jedzenie. Oczywiście system opieki społecznej gwarantuje kompetentną, lecz odpłatną i nie całodzienną opiekę. A takie rozwiązanie w wielu wypadkach nie jest niestety odpowiednie. Dlatego też jeśli interesują Cię usługi opiekuńcze Wrocław to miejsce, w którym są specjaliści, jacy pomogą Ci w organizacji wszystkich niezbędnych usług. Należy dodać, że tego typu oferta przyszykowana jest nie tylko dla ludzi zaawansowanych wiekiem, ale również przykładowo niepełnosprawnych. Pracownicy MOPS są gotowi również i na tego typu okoliczności. Ponadto ewentualna jest konsultacja z psychologiem. To również może rozwiązać wiele kłopotów.


Świadczenia opiekuńcze obejmują pomoc w zaspokajaniu codziennych życiowych potrzeb, wskazywaną przez doktora pielęgnację i naturalnie, jeśli jest to wykonalne, zapewnianie kontaktów z otoczeniem. W każdym przypadku warto szczegółowo opisać sytuację i to, którego rodzaju wsparcia potrzebujemy. Pozwoli to pracownikowi MOPS na ocenę stanu faktycznego.
W ciągu 14 dni roboczych musi on wykonać tzw. wywiad środowiskowy. Opcjonalnie możemy skorzystać z opieki płatnej, która wcale nie okazuje się być tak kosztowna, jak by się mogło wydawać.

Tags: miasto, żel, osoba, specjalisty