Skorzystanie z pomocy ośrodków odwykowych nie jest powodem do wstydu – czyli marginalizacja istotnego problemu najgorszym co jest się zdolnym zrobić

Posted on 14/08/2018 7:20am

Ośrodek terapii uzależnień to sort placówki specjalistycznej, której celem jest świadczenie rzetelnej pomocy jak i porady jednocześnie osobom uzależnionym oraz ich bliskim. Aktualnie uzależnienia przybierają najróżniejsze formy, niejednokrotnie nierozpoznawane wystarczająco wcześnie.


Objawy popadnięcia w uzależnienie są każdorazowo podobne, problem stanowi odłączenie ich od codziennych stanów ludzkich – np. nerwowość jest niedefinitywnym kryterium, do rozpoznania czy w ogóle z popadaniem w uzależnienie (zobacz kliknij aby zobaczyć więcej) ma się do czynienia. Inną poważną kwestią jest sam typ świadczonej pomocy, a raczej gotowości jej udzielenia. Nawet kiedy konkretne uzależnienie (zobacz http://www.wroclawpsycholog.pl/psycholog-wroclaw/terapia-uzaleznien.html) zostanie dookreślone, bliscy zwyczajnie wstydzą się zwrócić do specjalistycznej placówki, która właśnie do świadczenia profesjonalnej pomocy służy. Ośrodek terapii uzależnień – nie jest miejscem gdzie petenci będą oceniani moralnie – a nawet jeśli to w całościowej skali problemu bycia uzależnionym pobieżna ocena jest kłopotem o wyjątkowo małej. Powstrzymując się od wybrania do placówki pomocowej źle pojętą dumą, czyli najzwyklejszą „:dulszczyzną” sprawiamy szkodę nie tylko własnej osobie, ale głównie osobie, której pragniemy pomóc i której dobro powinno stanowić bezwzględnie główny priorytet.
ośrodek odwykowy
Author: Army Medicine
Source: http://www.flickr.com


rezydencja
Author: Mielno Holding Firmus Group
Source: Mielno Holding Firmus Group


Ośrodek odwykowy to często ostatnia oraz jedyna szansa na ratunek dla uzależnionego. Specjaliści są w stanie lepiej niż bliscy dotrzeć do pacjenta – bo tym właśnie jest osoba uzależniona.


Ośrodek odwykowy, z długoletnim doświadczeniem będzie zdolny szybko zacząć proces rehabilitacyjny znacznie powiększając szanse na powrót do normalności. Jest to proces, który potrafi trwać miesiącami jednak jest to znacznie lepsze niż bagatelizowanie problemu.

Tags: zdrowie, uzależnienie, proces, problem, specjalisty