Soczewki kontaktowe dla sportowców – poznaj atuty, które skłonią cię do ich kupna

Posted on 01/02/2018 9:33pm

Wiele osób musi mieć okulary, lecz niestety w ogromny sposób ograniczają codzienne funkcjonowanie. Musimy je ściągać, m.in. gdy chcemy uprawiać sporty, przez co znacznie gorzej widzimy, a nie jest to bezpieczne dla naszego zdrowia. Sytuacja jest jeszcze trudniejsza w wypadku sportowców, ponieważ dla nich sport to codzienność, zatem są zmuszeni zamienić okulary na soczewki kontaktowe, na przykład soczewki bausch & lomb. Jakie są plusy soczewek w czasie uprawnia sportu?


Soczewki kontaktowe
Source: www.optyk-trejnowski.pl
Nade wszystko nie jesteśmy zmuszeni się martwić, iż nam spadną, pobiją się albo będziemy uderzeni piłką czy ręką w głowę i dojdzie do jeszcze większego nieszczęścia. Soczewki (https://optyk.wroc.pl) kontaktowe są bezpieczne, a do tego zwiększają nasze pole widzenia. Widzimy w nich dużo czystszy oraz wyraźniejszy obraz, co zapewnia równocześnie lepsze wyniki w sporcie, który uprawiamy. Niekiedy albowiem to milimetry dzielą nas od sukcesu, w soczewkach natomiast nic nie umknie naszej uwadze. Ponadto jest sporo rodzajów soczewek do wyboru, np. soczewki - rajsoczewek.pl/soczewki-acuvue - bausch&lomb, znane z wyjątkowego komfortu ich noszenia oraz gwarantowania świetnej ostrości wzroku. Szczególnie polecane są soczewki bausch&lomb purevision 2, jakie chronią przed zaczerwienieniem oraz zmęczeniem oczu.


Zachowują stałą wilgoć, dlatego nie sprawiają żadnego dyskomfortu w czasie noszenia i mogą być używane przez osoby zmagające się z zespołem suchego oka. Kolejną zaletą soczewek w przypadku sportowców jest sposobność uprawiania każdego rodzaju sportu, także sportów ekstremalnych. Okulary mogłyby spowodować niebezpieczny uraz, a soczewki nawet chronią nasze oczy, nie jedynie przed promieniowaniem UV, ale także przed urazami wynikłymi z tępego uderzenia. Które soczewki wybrać? Dobrze jest udać się do specjalisty, jaki wybierze pierwszorzędne soczewki dla naszych oczu. Jest ich na rynku tak duży wybór, że z pewnością wyszukamy idealne soczewki dla naszego wzroku, jakie nie tylko nie będą przeszkadzać, ale będą ułatwiać uprawianie sportu.

Sportowcy muszą niezaprzeczalnie nosić soczewki kontaktowe. To dla nich niemałe ułatwienie umożliwiające cieszyć się sportem mimo wady wzroku, jaka może przytrafić się każdemu.

Tags: okulary, wzrok, oczy