Sposoby antykoncepcji dla panów

Posted on 19/01/2019 7:29am

Sposoby antykoncepcji dla panów osiągalne współcześnie w Polsce to prezerwatywy jak też zabieg mieniony wazektomią, które są zaliczane do mechanicznych i chirurgicznych metod zapobiegania brzemienności.


Ale prawdopodobnie już niedługo mężczyźni będą mogli wykorzystywać hormonalne sposoby antykoncepcji pod postacią zastrzyków i tabletek.


Metody antykoncepcji dla panów to temat, który spotyka się z coraz ogromniejszym zainteresowaniem. Mnóstwo par poszukuje takiego sposobu antykoncepcji, który odznaczałby się wysoką efektywnością i łatwym stosowaniem, a równocześnie nie wystawiał kobiety na ewentualne ujemne skutki zażywania specyfików hormonalnych.


wazektomia
Obecnie w Polsce osiągalne są dwie metody antykoncepcyjne dla panów: prezerwatywy a także wazektomia, która zyskuje coraz ogromniejszą wziętość. Pomimo obaw wielu ludzi, zabieg jaki polega na przecięciu nasieniowodów jest u nas dozwolony oraz – poprawnie wykonany – nie niesie ze sobą dużego niebezpieczeństwa powikłań. Badacze pracują jednak nad takimi metodami antykoncepcji dla panów, jakie nie wymagałyby chirurgicznej ingerencji oraz odznaczały się większą efektywnością oraz komfortem stosowania aniżeli kondomy. Jest ogromna szansa, iż wejdą do powszechnego użytku w ciągu paru kolejnych lat.

Wciągnął Cię ten wpis? Zatem zajrzyj na naszą kolejną witrynę - tam można zobaczyć tutaj (https://maslove.pl/) zajmujące treści, które dla Ciebie stworzyliśmy.

Prezerwatywy to najstarsza i cały czas najpopularniejsza metoda antykoncepcyjna dla mężczyzn. Pierwsze kondomy produkowano ze zwierzęcych jelit jak też rybich pęcherzy.


Co powoduje, że mężczyźni wciąż entuzjastycznie po nie sięgają? Głównie wygoda użycia, taniość i dostępność. Kondom to także skuteczna bariera przed drobnoustrojami oraz wirusami, jakie wywołują choroby przekazywane drogą płciową, także infekcja wirusem HIV.

Tags: komfort, zakażenie, zabieg