Stres jest groźny oraz niebezpieczny. Do jakich skutków może doprowadzić? Omawiamy temat w poniższym artykule.

Posted on 04/12/2017 11:32am

Obecne życie charakteryzuje się dużym pośpiechem, stresem oraz brakiem czasu na wszystko. Cierpią na tym nasi ukochani, z jakimi czasami widujemy się w przelocie, przemieszczając się z nimi do pracy bądź do szkoły albo pod wieczór, kiedy za moment będziemy się kłaść spać.


medycyna
Author: Chris Photography~
Source: http://www.flickr.com


Jednak aktualny styl życia grozi nie tylko naszym relacjom rodzinnym, lecz dotyczy także naszego poziomu zdrowia, bowiem kiedy nie mamy czasu na relaks, wypoczynek, regenerację a także odpowiednio zdrowy sen, to zaczynają się kłopoty zdrowotne.


Zazwyczaj nie należy mówić: jestem młody i nic mi nie może zagrażać, po co mam się zaprzątać sobie głowę przykładowo cukrzycą, w końcu nie jestem otyły, nie palę, nie piję alkoholu itd., toteż nie powinienem się przejmować. A jednak choroby układu krążeniowego, kłopoty ze stawami czy też nawet zły nastrój to dolegliwości, które spotykają osoby bez względu na wiek. Porażki w pracy, zbyt szybkie tempo życia połączone ze złym odżywianiem to prosta droga do problemów z sercem, a jeżeli dodamy do tego niewielką ilość ruchu i stałe zmęczenie łączone z nadmiernym spożywaniem produktów modyfikowanych, to prosta droga do do choroby jaką jest cukrzyca. A zaniechanie leczenia jakiejkolwiek choroby to dobra droga do różnorakich komplikacji. Jeżeli weźmiemy pod uwagę cukrzycę może to być retinopatia cukrzycowa, czyli powikłania prowadzące do uszkodzenia naszego narządu wzroku.
Oczywiście prawidłowo prowadzona przez lekarza i dietetyka cukrzyca połączona z właściwą dietą pozwoli nam funkcjonować w miarę normalnie, bez groźniejszych efektów tej niebezpiecznej przypadłości.


Leczenie jest bardzo ważne, jednak powinniśmy sobie zdać sprawę, że zapobieganie daje często dużo lepsze skutki. Więc zadbajmy o siebie, a z pewnością wszystko będzie w najlepszym porządku.

Tags: choroby, wzrok, stres, zmęczenie, narząd