Suplementy diety

Posted on 17/01/2018 12:28pm

Suplementy – gazety są zalane ich reklamami, zaś producenci prześcigają się w wynajdywaniu kłopotów zdrowotnych, na jakie ich suplementy mają pomóc.


Jednak czy naprawdę potrzebujemy suplementów , jeżeli odżywiamy się zdrowo? Badania naukowe nie są jednoznaczne w sprawie suplementów , po części z powodu, że suplementy może wytwarzać każdy, a nie jedynie przedsiębiorstwa farmaceutyczne.
laminine tabletki
Author: Cheryl
Source: http://www.flickr.com


para
Author: leonardo samrani
Source: http://www.flickr.com


Przez wzgląd na to, iż nasze pożywienie jak też otoczenie tak różni się od tego, przy jakim ewoluowaliśmy, przezorne wydaje się założenie, że dla podtrzymania optymalnego stanu zdrowia, rekomendowane (a może nawet konieczne) będzie suplementowanie poniektórych, szczególnie trudnych do uzyskania komponentów odżywczych.


Suplementy które z pewnością warto łykać to między innymi witamina D. Jej niedobory ma większa część Rodaków, jest to właściwie hormon, którego receptory mają prawie wszelkie komórki naszego ciała, stąd niedostatki witaminy D powiązane są z wieloma chorobami, jak nowotwór złośliwy, schorzenia autoimmunologiczne, zaburzenia hormonalne etc. Nasza skóra produkuje tą witaminę z cholesterolu pod działaniem silnego promieni słonecznych. Przebieg ów działa gorzej u osób starszych, otyłych. Obecnie spędzamy większość czasu we wnętrzach i nasza skóra wytwarza za mało tej witaminy. Nowoczesnym suplementem jaki mogę zarekomendować są Laminine tabletki. To 9-dniowy wyciąg z jajek wzbogacony ekstraktem z białka roślinnego i białka z ryb morskich.
Dostarczają one organizmowi komplet najistotniejszych białek i aminokwasów, jak też mechanizmy do transportu tychże materiałów odżywczych do organów, w jakich są one konieczne.

Tags: materiał, twarz, witaminy, organizm, suplement