Taboret łazienkowy - w jakich miejscach kupować tego typu sprzęty?

Posted on 22/06/2018 10:37am

Wiele razy, każdy z nas mógł widzieć kogoś, kto poruszał się przy pomocy kul ortopedycznych, ale też miewaliśmy okazję widzieć ludzi, którzy mają balkonik rehabilitacyjny. Najczęściej osoby starsze chodzą z pomocą takiego balkonika. Jest on im niezbędny, żeby mogli w miarę zwyczajnie chodzić.
Gabinet fizjoterapii
Author: D'Arcy Norman
Source: http://www.flickr.com
Oczywiście z takim balkonikiem mogą też chodzić osoby, które uległy wypadkowi i które powoli wracają do zdrowia. Muszą oni na pewno mierzyć swe siły na zamiary i na początku rehabilitacji nawet spacer z balkonikiem rehabilitacyjnym może być skomplikowaną sprawą. Jednak z czasem odzyskają siły do tego stopnia, że uda im się ruszać się o własnych siłach. Balkonik jest, więc konieczny osobom w różnym wieku. Mogą to być również osoby młode, które chorują przewlekle i na których pewne fizyczne problemu wymusiły to, że przez całe życie muszą wspierać się balkonikiem. W takim przypadkach należy również nie zapominać o tym, że balkonik trzeba czyścić. Zastanowić się też dobrze nad tym czy nie sensowniejszy od tradycyjnego balkonika byłby ten z kółkami. Ale to wszystko należy przegadać z tym, kto musi taki balkonik mieć. To osoba chodząca z pomocą balkonika rehabilitacyjnego powinna podjąć decyzję co do sprzętu, którego chce używać. Za dużo rzeczy jest już poza możliwościami tych osób, by dodatkowo podejmować w tego typu kwestiach decyzje za nich.

Powiązany artykuł - Amplio

Taboret łazienkowy

Kiedy mamy w domu osobę o zmniejszonej sprawności ruchowej, bez względu na to czy wynika to z wieku czy z dlatego, że uległa wypadkowi, najistotniejsze jest żeby uprościć tej osobie poruszanie się w mieszkaniu. Okazuje się, że zwykły taboret łazienkowy może stać się czymś niezbędnym. Bardzo często okaże się on potrzebny do tego, żeby można było usiąść pod prysznicem i się umyć. A wszystkie taborety łazienkowe są zabezpieczone przed wilgocią lub można po prostu wybrać plastikowy taboret. Ogólnie powinniśmy spytać tę osobę o to, czego potrzebuje, jak możemy mu pomóc. Bo osoby sprawne mogą owszem pomyśleć o krześle łazienkowym, ale z innymi sprawami mogą mieć problem. A czasem wystarczy inaczej ustawić meble i nagle wychodzi na to, że osoba chodząca z pomocą balkonika jest w stanie o wiele sprawniej się poruszać. Dlatego trzeba szukać prostych rozwiązań, które uproszą komuś i tak skomplikowane życie.

Doczytaj -Tags: dom, Rehabilitacja, problem