Trapi cię tój wzrok? Wybierz się na konkretną operację

Posted on 18/01/2018 12:13pm

Obecnie, w dobie cyfryzacji, wielu z nas całkiem dużo czasu spędza przed monitorem komputera. Czynnik ten nie jest bez znaczenia dla naszego widzenia, szczególnie jeśli nie nosimy właściwie dobranych szkieł korekcyjnych.


Może to niezwykle pogłębić wady, które mamy od dziecka, takie jak zez czy astygmatyzm, które są zazwyczaj dziedziczne. Jeśli mamy dość noszenia szkieł i chcielibyśmy widzieć idealnie, bez odpowiednich soczewek, możemy wybrać się na zabieg laserowy. W rozróżnieniu od typu posiadanej przez nas wady, oraz ubezpieczenia, można wybrać metodę darmową lub komercyjną.


Jeżeli cierpimy na niezbyt rozwinięty astygmatyzm operacja niestety nie może być opłacona. W tym przypadku niestety jeśli będziemy chcieli usunąć wadę, koszty zabiegu będziemy zmuszeni pokryć całkowicie ze swojej kieszeni. Na szczęście z roku na rok usługa ta jest coraz mniej kosztowna, gdyż sam laser przestał być już technologiczną sensacją, coraz częściej jest stosowany. Lecz mimo wszystko warto odłożyć troszkę pieniędzy żeby usunąć na stałe astygmatyzm Operacja bowiem jest nadal niebezpieczna, zdarzają się incydenty utraty wzroku, dlatego warto wybrać jak najlepszą placówkę. Na szczęście każda z prywatnych instytucji ma swoją własną witrynę www, na której można poczytać o proponowanych przez nią zabiegach, oraz przejrzeć opinie byłych pacjentów.


tarczyca
Author: AKSON
Bardziej pilne zabiegi, takie jak przykładowo korekcja zeza u dorosłych, w przypadku zaawansowanej wady są refundowane. Żeby jednak móc użyć tej opcji zupełnie za darmo, musimy posiadać odpowiednie ubezpieczenie zdrowotne. Wejść w jego posiadanie można na kilka sposobów. Przysługuje ono bowiem uczniom, rencistom, osobą zatrudnionym na etat. Obecnie nie musimy posiadać już książeczki ubezpieczeniowej żeby skorzystać ze świadczenia, poszczególna placówka może sprawdzić nasze uprawnienia w odpowiednim systemie, używając przy tym naszego numeru PESEL. Jednak korekcja zeza u dorosłych jest mocniej niebezpieczna niż u dzieci, dlatego jeżeli twoja latorośl posiada taką przypadłość, czym prędzej musisz ją wyleczyć.


Dzisiejsza technologia pomaga nam przy użyciu wiązki laserowej pozbyć się wielu, kłopotliwych wad wzroku. Mniej inwazyjne, drobne przypadłości, jak niezbyt zaawansowana wada wzroku, możemy usuwać opłacając operację z własnej kieszeni. Jeśli jednak interesuje nas korekcja zeza u dorosłych, możemy liczyć na refundację z NFZ.

Tags: komputer, dzieci, zabiegi, koszt, pomoc