U seksuologa

Posted on 04/07/2018 8:17pm

Nie pamiętasz już, kiedy po raz ostatni kochaliście się, on ma ambarasy ze wzwodem, zaś tobie współżycie sprawia ból – problemy w życiu intymnym efektywnie niszczą związek .


młodość
Author: Maurizio Costanzo
Source: http://www.flickr.com
W takiej sytuacji ratunkiem może być wizyta u profesjonalisty. Tyle, że rodacy ciągle tak bardzo wstydzą się przejść próg gabinetu doktora tej specjalności, że wolą zaryzykować rozstanie. Egzystujemy w erze, kiedy negliż jest na każdym kroku, już nawet reklamy kawy ociekają erotyzmem. Mogłoby się zdawać, że w owej sytuacji obyci jesteśmy ze sprawami cielesności i nie ma już tabu powiązanego z seksem. Jednak okazuje się, że bez ustanku nie potrafimy o nim bez ogródek rozmawiać, szczególnie, kiedy (http://www.rajsoczewek.pl/ray-ban) pojawiają się problemy: czujemy się zawstydzeni, lękamy się skompromitowania, ujawniają się nasze kompleksy. Z przyczyny lęku oraz wstydu zaledwie 25 procent osób potrzebujących poszukuje pomocy u specjalisty.


Rodacy, aczkolwiek coraz częściej korzystają z usług psychoterapeutów, to cały czas z wizytą u seksuologa zwlekają do ostatniej chwili, kiedy zaczynają się już poważne konflikty w związkach, rozłąka wisi na włosku, zaś seksuolog - przenieś mnie do strony - staje się tak zwaną ostatnią deską ratunkową. A wtenczas terapia będzie dłuższa oraz trudniejsza. Jeśli pacjenci potrzebują psychoterapii, może wystarczyć parę wizyt, ale niekiedy potrzebny będzie rok albo i dwa lata. W każdym przypadku czas będzie sprawą indywidualną. Zdarza się i tak, że pacjenci będą pod opieką doktora na stałe, przykładowo kiedy muszą brać farmaceutyki.


Zdarza się też, iż pacjenci zamiast pójść do medyka, sami zaczynają się leczyć, na przykład nabywając medykament na tak zwanym czarnym rynku. To po pierwsze nie rozwiązuje kłopotów, a po drugie taki farmaceutyk może także szkodzić.

Tags: oczy, problemy, pacjenci, efekt, specjalisty