Udogodnienia w budynku dla nestora

Posted on 20/07/2018 7:16am

Wielu osób przez całe swe życie mieszka w tym samym mieszkaniu. Lecz z wiekiem mieszkanie, niegdyś komfortowe oraz zapewniające poczucie bezpieczeństwa, przestaje być miejscem przyjaznym.


Nieprzyjacielem nestora stają się wysoko zawieszone kuchenne szafki, głęboka wanna czy śliskie kafelki w przedpokoju.
Śpij dobrze i wstań wypoczęta
Author: Tempur
Source: Tempur


Ważne, ażeby dzieci w porę dojrzały wszelkie zagrożenia, które czyhają na starszych rodziców w ich własnym mieszkaniu. Skontrolowanie domu dla starszej osoby pod kątem bezpieczeństwa będzie bezdyskusyjną nieodzownością, przede wszystkim jeżeli cierpi z powodu różnorodnych niedomagań czy też chorób osób starszych, szczególnie osteoporozy (upadek zagraża złamaniem), zawrotów głowy, równowagi jak też pozostałych. Upadki seniora – nie jedynie w skutku poślizgnięcia się, lecz też z powodu ogólnego zaburzenia równowagi mogą przyczynić się do złamania kości , stłuczeń, złamania ręki. Lepiej wyprzedzić takie zdarzenia, niż mierzyć się z ich efektami.


balkonik rehabilitacyjny
Author: Melissa Wilkins
Source: http://www.flickr.com


Kiedy zaczyna nam się zdawać, że rodzicielom sprawia trudność poruszanie się czy też korzystanie ze rynsztunków znajdujących się w ich mieszkaniu, warto przejść się po wszystkich wnętrzach a także kącikach (nawet jeśli mamy odczucie, iż przecież czyniliśmy to tysiące razy). Podczas takiego rekonesansu krewni seniora powinni na moment wcielić się w niego i wczuć w sytuacje, w których on się na co dzień znajduje. Umywalnia jest prawdopodobnie tym miejscem, w którym starsi ludzie z reguły ulegają wypadkom. Sprzyjają temu zwilgotniałe, śliskie płytki bądź niewygodna wanna. Z wiekiem także kuchnia okazać może się mało przyjazna.
Nierzadko szafki (następna strona) kuchenne kryją w sobie duże ilości akcesoriów jak też naczyń – niegdyś faktycznie potrzebnych, a dzisiaj tylko zajmujących miejsce. Wyekwipuj nestora w nieodzowne akcesoria, takie jak np. balkonik rehabilitacyjny.

Tags: oko, sprzęt, ludzie, konie, cena