W jaki sposób dbać o zęby?

Posted on 04/12/2017 11:33am

`Szkliwo zębów jest to najtwardsza i najbardziej odporna tkanka zęba, wystarczą jednak nawet nieświadome niedbalstwa w higienie zębów i niewłaściwe nawyki, aby przestało ono prawidłowo pełnić swą rolę.


Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jaki wpływ na stan zębów mają niektóre zachowania.
Patelnia żeliwna
Author: Neil Turner
Source: http://www.flickr.com


Nieprawidłowa higiena, unikanie wizyt u stomatologa, brak troski o zęby od środka (niedostatek suplementacji wapnia) i spożywanie słodkich napojów gazowanych to jedne z głównych grzechów przeciw białemu uśmiechowi. Przedstawiamy garść porad, które przydadzą się każdemu.


niepłodność
Author: Amy
Source: http://www.flickr.com


Jak spać, żeby się wyspać
Author: Hästens
Source: Hästens


Bardzo istotne jest dostarczanie organizmowi odpowiedniej dawki wapnia, który pomoże zadbać o zęby od wewnątrz. Niestety, badania wykazują, iż Polacy nazbyt małą ilość wapnia konsumują razem z jedzeniem. W ów sposób dostarczają zaledwie połowę codziennego zapotrzebowania na wapń. Nieodzowne jest więc stosowanie suplementów wapnia. Już dzieci wiedzą, iż należy regularnie myć uzębienie. Wszelkie niedbalstwa prowadzą bowiem do problemów z uzębieniem. Z drugiej zaś strony nadmierna gorliwość również nie popłaca. Staranne czyszczenie ząbków po każdym jedzeniu wcale nie jest tak korzystne, jak mogłoby się wydawać. Specjaliści zalecają szczotkowanie ząbków trzy razy na dzień – po śniadanku, obiedzie jak też kolacji. Szczoteczka do mycia ząbków musi być delikatna. Zbyt twarda może bowiem niszczyć szkliwo. Zęby szczotkuj delikatnymi ruchami kolistymi. Pamiętaj o tym, aby po każdym posiłku użyć dentystycznej nici.
Nadzwyczaj ważne dla zdrowia zębów są także systematyczne wizyty u dentysty. Przegląd uzębienia co sześć miesięcy zazwyczaj wystarczy, aby na czas przyuważyć wszelakie nieprawidłowości. Czasem nieodzowne jest leczenie kanałowe.

Tags: oczy, uśmiech, uzębienie, stomatologa