W jaki sposób pielęgnować włosy? Poznaj odpowiednie metody na piękną fryzurę

Posted on 19/02/2018 9:21pm

Każda kobieta chciałaby mieć ładne włosy, ale nie wszystkie panie są zorientowani, jak o nie dbać. Nie starczy bowiem umyć głowę oraz pójść spać, ponieważ nie każda przedstawicielka płci pięknej może poszczycić się grubymi, mocnymi włosami. Większość pań ma delikatne, cienkie kosmyki, jakie jeszcze osłabiamy nieodpowiednią pielęgnacją oraz zabiegami chemicznymi w salonie fryzjerskim. Pierwszym krokiem do uzyskania ładnej fryzury jest wprawne mycie głowy.


koniecznie musisz ich sprawdzić
Author: Sean C
Source: http://www.flickr.com
Można to robić każdego dnia, jeśli będziemy stosować delikatny szampon, przystosowany do rodzaju naszych włosów. Gdy są tłuste, używajmy kosmetyków przeznaczonych do włosów przetłuszczających się, w przypadku włosów farbowanych z kolei potrzebne będą szampony zatrzymujące kolor oraz blask. Nie można stosować za gorącej wody, a najlepiej jest wykonać ostatnie płukanie przy zastosowaniu wody chłodnej, która zamknie łuski włosa. Po myciu można rozprowadzić na włosach odżywki albo balsamy.

Niektóre z nich potrzebują opłukania, inne można pozostawić na głowie, jednak nie stosuj ich, jeżeli twoje kosmyki momentalnie się przetłuszczają. Jeszcze szybciej zrobią się nieświeże, przez co już na wieczór mogą nie (strona internetowa) wyglądać atrakcyjnie. W celu wygładzeniu struktury włosów i nabłyszczeniu fryzury znakomity będzie jedwab do włosów, z tej strony z kosmetykami. Nadaje im połysku, a zarazem nie obciąża, dlatego nadaje się do różnych rodzajów włosa. Jego niewątpliwą zaletą jest oprócz ochrona przed utratą wilgoci, co jest ważne szczególnie dla pań korzystających z urządzeń do układania fryzury, na przykład z prostownicy.


Nie zapominajmy jednak, aby nie przesadzić z ilością jedwabiu, ponieważ za duża ilość niniejszego kosmetyku może spowodować, że będziemy zmuszeni ponownie umyć głowę. Włosy będą wyglądać na brudne i nic nie będzie można z nimi zrobić. Włosy po myciu najlepiej jest delikatnie wytrzeć ręcznikiem. Suszarka do włosów nie jest polecana, chyba że będziemy suszyć głowę chłodnym powietrzem, jakie tak jak chłodna woda zamyka łuski. Teraz już jesteś zorientowany, jak zatroszczyć się o swoje włosy. Nie zapominając o scharakteryzowanych zaleceniach nie musisz się obawiać, że zaczną wypadać bądź utracą swój blask. Wydobędziesz ich naturalne piękno i spowodujesz, że twój partner nie będzie mógł oderwać od nich oczu.

Tags: włosy, fryzury, płukanie