W jaki sposób podnieść motywację pracowników. Garść inspiracji dla dyrektorów

Posted on 22/06/2018 2:03am

Motywacja pracowników ma ogromny wpływ na rozwój zakładu, a dodatkowo przekłada się także na osiągane zyski. Dlatego nie powinien zaskakiwać fakt, że zarządcom naprawdę zależy na tym, aby asystentkom czy pozostałym zatrudnionym chciało się pracować.


kobieta
Author: Lies Thru a Lens 
Source: http://www.flickr.com


O morale personalu należy jednakże systematycznie dbać.
Przyznanie chociażby symbolicznej podwyżki bądź premii uznaniowej to bodajże najpopularniejszy sposób wynagradzania czy motywowania pracowników. Środki można jednakże wydać również w całkowicie inny, lecz tak samo wartościowy sposób, dla przykładu na programy prozdrowotne dla firm . Należy pamiętać, że czterdziestolatek szuka pracy nie tylko po to, żeby zarobić na utrzymanie, ale również po to, aby realizować swoje pasje lub życiowe plany. I choć prawdopodobnie nie zna znaczenia słów corporate wellness, to z pewnością chętnie skorzysta z ciekawego programu zaproponowanego przez szefa.


Jak zauważyliśmy, troska o nieustanny rozwój pracowników obejmuje wiele aspektów. Właściwie przygotowane programy prozdrowotne dla firm to tylko jeden z planów wartych uwagi. Najważniejszą korzyścią wynikającą z wykupienia tego pakietu jest fakt, iż pomoc dla podwładnych jest długofalowa i kompleksowa. Zarówno działania proponowane w zakresie corporate wellness, jak i wdrażanie dobrego programu prozdrowotnego w korzystny sposób wpływają także na budowanie miłej atmosfery w firmie .


Na koniec trzeba również nadmienić o pomysłach, których zrealizowanie nie kosztuje ani grosza.


Do najprostszych, a jednocześnie najbardziej oczywistych sposobów motywacji pracowników wliczają się ustne lub pisemne pochwały. Miłe słowo posiada zresztą niekiedy o dużo większą wartość niż pieniądze.

Tags: rozwój, firmy, zakup, pomoc, sposób