W jaki sposób troszczyć się o zęby?

Posted on 01/02/2019 1:20pm

Jaśniejący uśmiech prezentujący śnieżnobiałe uzębienie to nie wyłącznie przymiot człowieka sukcesu, lecz i marzenie niejednej z nas.


Powszednia higiena zębów. To do znudzenia przypominane zdanie wydaje się oczywiste.


Gabinet SPA
Author: Giorgio Minguzzi
Source: http://www.flickr.com


Niemowlak
Author: Trevor Leyenhorst
Source: http://www.flickr.com


Niestety, badania pokazują, że nadal wiele osób niedostatecznie dba o codzienną higienę uzębienia lub czyści zęby niedokładnie. Warto więc przypomnieć, iż szczotkowanie zębów przez 2 minuty minimum dwa razy dziennie, a najlepiej każdorazowo po posiłku, jest kluczowe w walce o śliczny uśmieszek. Poza ząbkami należy czyścić też język, na którym zbierają się mnogie bakterie tworzące osad. Poniektóre szczoteczki zawierają specjalną nawierzchnię czyszczącą określoną dla czyszczenia języka. Mycie zębów nie ogranicza się jednak wyłącznie do szczotkowania. By skutecznie zatroszczyć się o uzębienie, musimy również każdorazowo dokonywać czyszczenia przestrzeni międzyzębowych za pomocą nici dentystycznych, jakie zazwyczaj zawierają fluor. Nitkowania musimy dokonywać z góry na dół, aby nie ranić dziąseł. W celu zwiększenia ochrony jamy ustnej, należy również płukać ją specjalnymi płynami.


Soczewki
Author: Patrick Strandberg
Source: http://www.flickr.com


Odkładanie się kamienia nazębnego to naturalny proces, który dotyczy nawet ludzi myjących zęby każdorazowo po posiłku. Do jego budowy przysparzają się pozostałości jedzenia, bakterie oraz substancje zawarte w ślinie. Nie jest realne bezpieczne jak też efektywne usunięcie go samodzielnie w domu.
Dlatego, ażeby zatroszczyć się o ząbki, dentyści zalecają raz na pół roku wybrać się do gabinetu stomatologicznego na zabieg nazywany scalingiem. Przy sposobności dentysta warszawa żoliborz - pobierz aktualności na stronie: http://www.ratynscydentalclinic.pl/ -łni wszelakie braki. Czasami nieodzowne jest tak zwane leczenie kanałowe.

Tags: dom, oczy, szczoteczki