W jaki sposób wygląda badanie okulistyczne u małych dzieci?

Posted on 11/07/2018 4:30pm

Badanie okulistyczne u dzieci nieco różni się od badania ludzi pełnoletnich. Przede wszystkim okulista będzie posiadać inne nastawienie do dziecka, bardziej delikatne i ostrożne. Dzieci nieraz boją się lekarzy i nie przepadają za wizytami nawet u okulistów, wskutek tego jeżeli musimy pójść z dzieckiem do okulisty, to wybierzmy takiego, jaki posiada właściwe podejście do dzieci. Dziś możemy odnaleźć dużo przychodni i gabinetów okulistycznych, jakie zajmują się leczeniem jedynie dzieci, zaś nie pełnoletnich. Bez wątpienia więc odszukamy niejedno centrum okulistyczne Ślask, do jakiego będziemy mogli wybrać się z naszą pociechą.


okulista
Author: US Army Africa
Source: http://www.flickr.com
Podczas badania okulistycznego dziecka, rodzice są oczywiście cały czas obecni, dzięki czemu dziecko - https://logopedawitkowska.pl/terapie/terapia-logopedyczna/ - zdoła czuć się swobodniej oraz pewniej - czytaj więcej. Samo badanie polega na ogół na odczytywaniu cyfr czy liter z tablicy bądź śledzeniu wzrokiem przedmiotów pokazywanych przez doktora. Jest to zasadnicze badanie, jakie pozwoli stwierdzić czy dziecko (polecana waga niemowlęca) ma jakąś wadę wzroku i czy potrzebna będzie jego korekta, przykładowo przez noszenie okularów. Przy pierwszej ocenie wady wzroku potrzebne będzie również zakropienie oczu preparatami, jakie zezwolą na rozszerzenie źrenic. Jest to na nieszczęście niezbyt wygodne dla dzieci, niemniej jednak zakrapianie trwa krótko, natomiast preparat do zakrapiania zwykle nie szczypie w oczy.


okulary
Author: Nicole Kasper
Source: http://www.flickr.com
Wiele rodziców zastanawia się nad tym, czy uczęszczanie z dzieckiem do okulisty ma sens. Aczkolwiek, jeśli okaże się, iż dziecko posiada wadę wzroku to okulista Bielsko Biała bezspornie ją wykryję, dzięki czemu można będzie zalecić wyborne leczenie - Im prędzej rozpocznie się kurować daną wadę wzroku, tym większe szanse na to, iż uda się ją ograniczyć czy też nawet całkiem wyeliminować. W związku z tym niewątpliwie nie należy unikać wizyt u okulisty z dziećmi, w szczególności, jeżeli zauważymy, że nasze dziecko ma jakieś kłopoty ze wzrokiem. Wtedy wizyta u okulisty jest niezbędna i powinno wybrać się z dzieckiem do lekarza jak najszybciej.

Tags: dziecko, okulary, okulista