W jaki sposób zwalczyć złe nawyki

Posted on 05/02/2018 11:27am

Człowiek ze swojej natury jest istotą niezmiernie mocno skomplikowaną i do tej pory nie w pełni wytłumaczalną. Przykładem w tej sytuacji mogą być choćby nasze zachowania, jakie formowane są przez dużo wewnętrznych uwarunkowań, z jakich najczęściej nie zdajemy sobie nawet sprawy. Złożoność naszych kręgosłupów moralnych jest bowiem permanentnie obiektem badań specjalistów z dyscypliny psychologii.


słownik
Source: flickr.com
powinniśmy jednak zauważyć, że pewne nasze zachowania, jakie pozostały ugruntowane na przestrzeni lat nie w każdym przypadku są dobre dla naszego organizmu. Przykładem mogą być w tym miejscu różne nałogi takie jak nikotynizm lub alkoholizm mające dać nam na pozór chwilowe odprężenie, niemniej jednak w wielu przypadkach niosą ze sobą mnóstwo negatywnych efektów ubocznych w postaci chorób całego organizmu. Wyjście z tego rodzaju dolegliwości jest dla nas często nieosiągalne oraz nierealne. Okazuje się jednakże, że jest to możliwe, pod wymogiem, że zaobserwujemy w praktyce adekwatne terapie cieszące się znaczną skutecznością. Wiele osób natomiast nie posiada wiedzy gdzie trzeba ich poszukiwać. Jakim sposobem musimy w takim razie przygotować się do zainicjowania terapii leczniczej?


psychoterapia
Source: flickr.com
Pierwszą naszą decyzją, którą bez wątpienia musimy podjąć to pogodzić się z faktem, że nałóg w jakim w tej chwili tkwimy jest poza naszą kontrolą. Wiele ludzi bowiem łudzi się, że włada nad ilością pitego alkoholu bądź liczby wypalanych papierosów, jednakże jest to wyłącznie fałszywe przeświadczenie, jakie nie ma nic wspólnego z faktycznością. Następnym krokiem jest odnalezienie specjalistów mających doświadczenie z leczenia uzależnień. Podstawowym naszym wsparciem tutaj będzie doświadczony psycholog z Katowic, specjalizujący się właśnie w tej wąskiej dyscyplinie. Wykorzystanie jego wiedzy w praktyce pozwoli nam wyzbyć się wszelakich złych nawyków, jakie powstały w naszym życiu na wynik różnorodnych doświadczeń. jesteśmy zobowiązani mieć na uwadze, że jest to czynność wymagająca w szeregu przypadków upłynięcia dużej ilości czasu, z tej przyczyny trzeba uzbroić się w cierpliwość by uchwycić ostateczny rezultat.

Tags: psychologia, uzależnienie, organizm, człowiek