W których obszarach pomocny jest glutation? wpływa na nasze zdrowie?

Posted on 22/06/2018 1:11am

Glutation to naturalnie występująca substancja w komórkach żyjących organizmów. Jest szalenie ważny dzięki swoim detoksykacyjnym właściwościom.


Glutation to najbardziej istotny przeciwutleniacz ludzkiego organizmu. Związek tego rodzaju jest tripeptydem, który jest złożony z reszt aminokwasowych takich związków, jak cysteina, glicyna albo kwas glutaminowy. Znajduje się naturalnie żyjących organizmach roślin i zwierząt. Ten związek znajdziemy w dużej ilości artykułów spożywczych, które można kupić w sklepie. Jego największa ilość jednak znajduje się w owocach i warzywach.
glutation
Author: Bitterroot
Source: http://www.flickr.com
Aby podnieść jego ilość w organizmie dobrze wzbogacić swoje dotychczasowe menu o tego typu produkty jak awokado, brokuł, brukselki albo cebula. Aby wzbogacić pomóc swojemu organizmowi ważne są także takie specyfiki jak Immunocal, chodzi o duże ilości cysteiny, budulca glutationu. Jest to niezbędne dla zachowanie mocnego układu odpornościowego. Najważniejszym zadaniem glutationu jest unieszkodliwianie niebezpiecznych wolnych rodników oraz wychwytywanie i pozbywanie się z ciała metali ciężkich, jak arsen, ołów czy rtęć, które dostają się do organizmu z pożywienia oraz z powietrza - .


Glutation opóźnia także proces starzenia się jak również wiążących się z tym konsekwencji, bo wspomaga napędzanie będącego coraz słabszego wraz z wiekiem układu immunologicznego. Trzeba również powiedzieć, iż glutation posiada unikalną cechę, która polega na naprawianiu białek, jakie zostały zniszczone przez wolne rodniki. Z tego powodu jest on tak istotny. Pamiętajmy dostarczać go w swojej diecie. Nasze ciało na pewno nam za to podziękuje - przeczytaj o ummunocal.

Tags: ciało, ciała, związek, substancja, środki