W jakich schorzeniach można stosować leczenie falą uderzeniową?

Posted on 21/09/2018 7:18am

Terapia Falą Uderzeniową SWT, jest współczesną, niezwykle efektywną metodą leczenia. Fala uderzeniowa wykorzystywana w terapii jest rodzajem terapeutycznej fali akustycznej generowanej na zewnątrz ciała o ogromnie dużej energii.
Fale uderzeniowe aktywują proces zdrowienia przez aktywizowanie metabolizmu jak też pobudzenie obiegu krwi, zwiększenie produkcji kolagenu oraz zredukowanie napięcia mięśniowego. rehabilitacja domowa Kraków - pełna oferta do przejrzenia: www.rehaexpert.pl/ - z wykorzystaniem owej fali jest
Lekarz
Author: www.audio-luci-store.it
Source: http://www.flickr.com
przetestowaną, efektywną strategią zwalczania przewlekłego bólu, w wielu przypadkach alternatywą dla leczenia operacyjnego zmian zwyrodnieniowych i pourazowych narządów ruchu. Zmniejszenie bólu odbywa się poprzez aktywację neuronów hamujących przewodnictwo sygnałów bólowych oraz oddziałuje na produkowanie i rozproszenie substancji P która uczestniczy w transmisji bólu.
Uszkodzone tkanki z wolna regenerują się i wspomagają proces leczenia. Prócz tego fala uderzeniowa służy przebudowie i regeneracji tkanek, eliminuje zwapnienia w obrębie mięśni, ścięgien i więzadeł a także ich przyczepów. Natęża obieg naczyniowy krwi, aktywuje miejscowo układ immunologiczny. W celu osiągnięcia najwyższej skuteczności leczenia, w czasie zabiegu przekraczany zostaje próg bólu chorego (ból jest niewielki). Tolerancja bólu zwiększa się w czasie następnych zabiegów. Operacje z użyciem fali uderzeniowej odbywają się w przerwach 3-5-7 dniowych (zależnie od decyzji specjalisty prowadzącego). Kuracja falami została wyraźnie potwierdzona w schorzeniach biodra, barku, kolana, bólu stóp i łokcia. Leczy również: łokieć tenisisty, zapalenie powięzi podeszwowej stopy, syndrom bólów nerwowo-mięśniowych, ból ścięgna Achillesa, zwapnienia w obrębie mięśni, stany pourazowe, krwiaki a także bóle w pachwinie.

Skuteczność terapii falą uderzeniową jest bardzo wysoka (wynosi 70-80procent). Fala uderzeniowa to opcja z jakiej warto skorzystać. To niezwykle nowatorska metoda leczenia, rezultaty terapeutyczne będą dostrzegalne już po paru zabiegach. Jaką metodą znaleźć odpowiedni gabinet wykorzystujący tę metodę leczenia w województwie dolnośląskim? Starczy usiąść przed komputerem po czym w Google wpisać hasło: fala uderzeniowa na Wrocław, ewentualnie uszkodzenie łąkotki Wrocław - o ile taki problem nas dotyczy.

Tags: efekty, zabiegi, fale