W jakiej sytuacji musimy wykonać operację zaćmy oraz czy jest to bolesne?

Posted on 04/07/2018 2:15pm

oczy są bardzo ważne w życiu dowolnego człowieka. Gdy nasz zmysł wzroku jest dobry, nie szanujemy zdolności poprawnego widzenia. Gdy zauważysz, że widok, na jaki kierujesz spojrzenie jest mniej dostrzegalny, pora pójść do lekarza.


klinika
Author: Kitmondo Marketplace
Source: http://www.flickr.com


operacja zacmy
Author: Didriks
Source: http://www.flickr.com


zaćma nieuchronnie wiedzie do całkowitej utraty wzroku. Jednak dzisiaj są sposoby, aby po krótkiej bezbolesnej operacji, znów odzyskać wzrok oraz poprawić jakość widzenia. Dla osoby działającej zawodowo, strata ostrości widzenia stanowi znaczny kłopot. Z tego też powodu jeśli zauważysz u siebie takie symptomy, idź do okulisty, a on stwierdzi, czy operacja zacmy jest u Ciebie wymagana. Przed zaćmą nie można się ustrzec oraz nie ma zachowawczej metody jej wyleczenia. Na początku można kupić odpowiednie krople, których zadaniem jest poprawa odżywiania soczewki oraz opóźnienie w niej niekorzystnych przemian. Nie ma jednak przykładów, że te krople właściwie działają. Z tego też powodu jedynym sposobem jest operacyjna zamiana soczewki - rajsoczewek.pl/soczewki-acuvue - naturalnej, lecz zmętniałej na sztuczną.


dermatologia
Author: epSos .de
Source: http://www.flickr.com


Powszechnie dzisiaj stosowaną operacją jest fakoemulsyfikacja. Przez małe cięcie w rogówce wprowadza się sondę i przy pomocy ultradźwięków rozbija się soczewkę, a potem wysysa z narządu wzroku. Odmienną metodą stosowaną w początkowych zaćmach jest emulsyfikacja płynowa. W tym czasie soczewka jest rozbijana oraz wypłukiwana za pomocą sprężonego strumienia płynu. Najnowsze urządzenia służące do usuwania zaćmy, zezwalają na złączenie dwóch metod, a dzięki temu na skuteczne i wypróbowane wykonanie operacji. Po usunięciu zmętniałej soczewki - http://rajsoczewek.pl/soczewki-jednodniowe -, poprzez to samo nacięcie wprowadzana jest sztuczna, jaka natychmiast obiera właściwy kształt.
Po tego typu operacji, nie trzeba zakładać szwów, ponieważ rana samodzielnie się domyka za sprawą naporu wewnątrzgałkowego. Sam zabieg zajmuje zaledwie 10-20 minut oraz można go robić w sposób ambulatoryjny.

Tags: oczy, zaćma, zabieg, operacja