W życiu niejednego człowieka może przytrafić się tak trudne przeżycie, że potrzebna będzie pomoc lekarza specjalisty

Posted on 27/02/2018 7:43am

Jeżeli jakaś trudna sytuacja nie pozwala nam żyć i zbyt bardzo obciąża naszą psychikę, to nie możemy zostać z tym osamotnieni. Nie ma co się lękać.


endokrynolog
Author: Julia P
Source: http://www.flickr.com
Musimy szukać wsparcia psychologa.


Jeśli boli nas kręgosłup, to idziemy do ortopedy. Gdy dokucza nam serce, to idziemy do kardiologa (więcejszczegółów w serwisie http://www.as-med.com.pl/znajdz-lekarza/kardiolog). Tych wizyt nikt się nie boi i z tego się nikt nie wyśmiewa. Zatem z jakiego powodu wstydzimy się iść do psychologa. Są tacy, którzy robią coś o wiele gorszego - śmieją się z kolegów, którzy poszli na wizytę. A przecież zdarzają się w życiu sytuacje, z którymi ciężko sobie poradzić w pojedynkę. Może być to przykładowo śmierć bliskiej osoby. Możemy wtedy popaść w przygnębienie lub nawet depresję. Warto wtedy dać sobie pomóc. Nie trzeba przecież dźwigać tego bólu do końca życia. W każdym wielkim mieście jest niejedna poradnia psychologiczna, gdzie pracują profesjonaliści. Możemy zapisać się na wizytę do specjalisty. Najważniejsze jest to, żeby się nie obawiać. Powinniśmy się otworzyć oraz opowiadać szczerze. Wszakże przyszliśmy tam w poszukiwaniu wsparcia. Nawet jeśli będziemy płakać, to nie powinniśmy się tego wstydzić. Łzy często są pomocne, ponieważ dają możliwość się oczyścić. Powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego, że jedna wizyta nie pozwoli nam uporać się z traumą. Proces wychodzenia z depresji albo traumy jest rozciągnięty w czasie.


Należy zatem być cierpliwi i co tydzień stawiać się na spotkania z psychologiem. Po jakimś czasie nasz stan będzie się poprawiać. Wrócimy do normalnego życia.

Tags: serce, żel, problem, wizyta, specjalisty