Zalety i wady alternatywnych metod leczenia, na czym się opiera tak bardzo popularne świecowanie uszu.

Posted on 22/06/2018 7:36am

Alternatywne metody leczenia coraz częściej są uzupełnieniem nowoczesnej medycyny. Spora ilość lekarzy cały czas jest dość sceptycznych, jeżeli chodzi o niektóre metody wykorzystywane w naturalnej medycynie wielu krajów, ale faktów nie da się zaprzeczyć. Sporo z takich zabiegów, mimo sporych sprzeciwów ze strony lekarzy, rzeczywiście bardzo może pomóc w wielu przypadkach.

Author: Butz.2013
Source: http://www.flickr.com
Część z nich jest znana od tysięcy lat, i od tak dawna w skuteczny sposób pomagają one chorym na całym świecie. Niestety tak zwani nowocześni lekarze często nie uznają takich metod, wierząc ślepo w zastrzyk czy pigułkę, to znaczy to, co się otrzyma od farmaceutycznych firm. Oczywiście nowoczesnej medycyny odrzucać się nie powinno, bo naprawdę w bardzo wielu przypadkach będzie ona ratować życie, lecz naturalne metody i techniki mogą w dużym stopniu pomóc wzmocnić organizm i pozbyć się niejednego problemu. Oczywiście przy założeniu, że zrobione są one właściwie, przez osoby, które rzeczywiście się znają na tym, co mają robić.Jedną z tego typu niekonwencjonalnych technik jest pochodzące z dalekiego wschodu świecowanie uszu w Warszawie . Zabieg ten znany jest od wielu wieków, na początku wykorzystywano go jako skuteczny sposób na oczyszczenie uszu. Lecz bardzo dobrze sprawdza się również przy pozostałych laryngologicznych dolegliwościach, świetnie sprawdza się przykładowo przy najróżniejszych problemach z zatokami czy katarem.
Samo konchowanie uszu w Warszawie polega na tym, że do małżowiny usznej wkłada się jeden koniec świecy pustej w środku, a drugi podpala. W wyniku podciśnienia, które powstaje stężona para wzbogacona substancjami zawartymi w świecy dostaje się do środka ucha, usuwając z niego brudy i ogrzewając je. Zabieg świecowania jest stosunkowo bezpieczny, a jednocześnie cechuje się dużą skutecznością. Dodatkowo jego ogromnym plusem jest to, że znakomicie wycisza i relaksuje pacjenta, podczas seansu można naprawdę dobrze się zrelaksować i odprężyć. W obecnych czasach, kiedy ludzie cały czas żyją w ogromnym stresie, takie chwile relaksu są naprawdę bardzo pożądane.

Tags: katar, bezpieczeństwo, Pacjent, medycyna, lekarz, zatoki