Wakacje w siodle- niezapomniane wakacje i skuteczna rehabilitacja dla osób niepełnosprawnych

Posted on 28/07/2017 10:48am

W czasie dzieciństwa wielu z nas marzyło o tym, by nauczyć się jazdy konnej. W obecnych czasach tworzone jest coraz więcej miejsc, gdzie odbywają się lekcje jazdy konnej a także hipoterapia. Dzięki obcowaniu ze zwierzętami możemy wiele się nauczyć, a konie mogą pomóc chorym wyzdrowieć.

Stadnina koni
Author: Patrick Strandberg
Source: http://www.flickr.com
Jeśli nasza pociecha ma trudności z poruszaniem się czy też postawa jest niepoprawna, lekarz może zalecić zajęcia z jazdy konnej. Przebywanie ze zwierzętami, pielęgnowanie ich może być dla młodej osoby wspaniałym przeżyciem. Nierzadko podczas wakacji organizuje się kolonie i turnusy dla osób niepełnosprawnych, które obejmują właśnie jazdę konną. Dzisiaj niemal każda szkółka jeździecka oferuje hipoterapię dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej - dodatkowe informacje na tej stronie (dodatkowe informacje na tej stronie). Również jeśli mamy wady postawy, zajęcia mogą pomóc w zmniejszeniu ich. Jeżdżąc konno trzeba utrzymywać odpowiednią postawę jak również wzmacniamy mięśnie kręgosłupa jak również miednicy. Jeśli lekarz zaleci tego rodzaju zajęcia, nie powinniśmy się zastanawiać- przyniosą one same korzyści jak również zadowalające efekty zdrowotne. Szczególnie we wakacje, gdy pogoda jest piękna, warto decydować się na tego rodzaju zajęcia.Hipoterapia powinna odbywać się za zgodą lekarza tudzież w odpowiednim ośrodku, który ma w swojej ofercie takie zajęcia przykładowo w okresie wakacyjnym - szkoła jazdy konnej Patataj (szkoła jazdy konnej Patataj). Osoby, które mają trudności z poruszaniem się, w trakcie poruszania się na zwierzęciu doskonale rozgrzewają mięśnie. Dzięki temu osoby niepełnosprawne po określonym czasie mogą nabyć prawidłowe nawyki mięśniowe, co znacznie ułatwi im późniejsze poruszanie się samemu. Zajęcia z końmi pobudzają także zmysły- chory może głaskać zwierzę oraz zaprzyjaźnić się z nim. Rehabilitacja sprawia przyjemność- zwierzęta te mogą być więc doskonałymi terapeutami. Możemy też wykonywać różnego typu ćwiczenia w trakcie jazdy- wsiadanie czy też leżenie na grzbiecie może doskonale zastępować wiele ćwiczeń rehabilitacyjnych dla osób niepełnosprawnych ruchowo.

Konie to niezwykle przyjazne zwierzęta, które mogą pomóc chorym w odzyskaniu zdrowia. Wakacje w szkółce jeździeckiej będą doskonałe zarówno dla dzieci zdrowych jak i dla osób niepełnosprawnych, warto więc skorzystać z ofert ośrodków jeździeckich.

Tags: jazda konna, konie, jeździectwo, Rehabilitacja, szkółka