Czy wiesz jak odróżnia się chirurgia dentystyczna od chirurgii szczękowej .

Posted on 29/08/2018 5:07pm

Jakie zabiegi chirurgiczne możemy przeprowadzić w gabinecie dentystycznym, a jakie wymagają sali operacyjnej i specjalisty anestezjologa? Czy do chirurga szczękowego niezbędne jest skierowanie?
dentysta ursynów lecznica LUS
Author: Centrum Stomatologiczne Demed
Source: http://ursynow.centrumdemed.pl/
Chociaż chirurgia stomatologicznachirurgia stomatologiczna (poznaj wi�cej) i szczękowa posiadają pewien zakres wspólny, niemniej jednak są to 2 osobne dziedziny zabiegowe. Chirurgia dentystyczna zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem operacyjnym patologii wyłącznie w obszarze jamy ustnej, chirurgia szczękowa z kolei obejmuje leczenie operacyjne schorzeń jamy ustnej, twarzy jak też układu kostnego w obrębie twarzowej strefy czaszki. Szczękowa chirurgia obejmuje dużo większą ilość rodzai zabiegów.

Katowice - jaki dobry stomatolog (stomatologia zachowawcza wrocław)?

Większość chorych kojarzy chirurgię stomatologiczną z zawiłymi ekstrakcjami bądź też dłutowaniem zębów. Tymczasem w ramach chirurgii dentystycznej przeprowadzane są również inne drobne zabiegi. Może to być np. nacięcie ropnia, wycięcie małej zmiany błony śluzowej, usunięcie torbieli zastoinowej, niewielkie zabiegi na gruczołach ślinowych, wszczepienie implantów (4dent). Zabiegi te, określane nazwą mało inwazyjnych, są wykonywane w miejscowym znieczuleniu, w ambulatoryjnie bądź w gabinecie stomatologicznym.Z kolei chirurgia szczękowa zajmuje się dużo poważniejszymi przypadkami. Zakres chirurgii szczękowej jest obecnie ogromnie szeroki. Wyodrębniamy w nim wiele działów, na przykład traumatologię twarzowo-szczękowo-czaszkową, która obejmuje urazowe uszkodzenia tkanek jak też złamania lub też zwichnięcia kości.

Katowice- stomatologia na wysokim poziomie

Obszarem szczękowej chirurgii jest też chirurgia onkologiczna, która - co warto podkreślić - trudni się nie tylko likwidowaniem guzów złośliwych oraz niezłośliwych, lecz zawiera dodatkowo zabiegi rekonstrukcyjne w obszarze twarzy. Często bowiem w wyniku operacji ratującej pacjentom życie dochodzi do deformacji twarzy i do upośledzenia istotnych funkcji życiowych, przykładowo mówienia i też odkrztuszania.
Białe zęby, ale czy zdrowe?
Author: birdco.pl
Source: birdco.pl

Do chirurga stomatologa wymagane jest skierowanie. Skierowanie takie może wystawić każdy medyk - nie tylko dentysta, lecz także lekarz rodzinny. Bez stosownego skierowania mogą być przyjęci wyłącznie chorzy cierpiący z przyczyn ostrych stanów zapalnych oraz pacjenci po wypadkach. W jaki sposób znaleźć wspomnianego specjalistę medyka w swym mieście? Nic prostszego, starczy wbić w Google frazę: chirurg stomatolog Katowice, ewentualnie stomatologia Katowice.

Tags: chirurgia, podcięcie wędzidełka, wszczepienie implantów, rodzinny, pierwszego kontaktu