Witaminy potrzebne do należytego funkcjonowania ustroju

Posted on 05/12/2017 3:45pm

Witaminy i minerały są konieczne do odpowiedniego działania ustroju i zachowania wigoru. Witamina B12 bierze udział w wytwarzaniu czerwonych ciałek krwi.
Niedobór tych ciałek wywołuje niedokrwistość systemu, potocznie zwaną niedokrwistością.


Przy niedoborze takiej witaminy mogą wystąpić uciążliwe dolegliwości, stany zapalne jamy ustnej, niemiły zapach skóry, przykre niedyspozycje miesiączkowe. Osoby, u jakich wystąpił brak witaminy B12 są rozdrażnione, częściej odczuwają irytację i lęk, są mniej odporne na depresję i zmęczenie. Nagminnie zauważają drętwienie rąk i nóg, mają kłopoty z chodzeniem. Używanie witaminy B12 jest w stanie powstrzymać proces nieuleczalnych schorzeń takich jak stwardnienie rozsiane, bądź choroba Alzheimera.


Leczenie
Author: Sohel Parvez Haque
Source: http://www.flickr.com


Witamina b12 tabletki aplikowane są doustnie 1 tabletka na dzień, najlepiej w czasie posiłku, bądź według wskazań lekarza. Nie trzeba przekraczać zalecanej do spożycia dawki w ciągu dnia.


Witamina B12 jest jedną z tych witamin, w przypadku których nie ma mowy o nadużyciu. Rozpuszcza się ona w wodzie, przez co szybko wydalana jest z moczem, także z potem. Nie odkłada się w naszym ciele tak, jak to się dzieje w wypadku witamin rozpuszczalnych w tłuszczach. W związku z tym nie trzeba obawiać się jej przedawkowania. Przyjęcie zbyt sporej porcji powoduje, że zachodzi nasilona absorpcja tego pierwiastka i szybkie usunięcie nadmiaru.
Wprawdzie dziś sięgnąć można po świetnej jakości suplementy diety, jakie są w pełni dla systemu pewne, to lepiej mieć pojęcie, jakie produkty żywnościowe są prawdziwym źródłem witaminy B12 i częściej je jeść

Tags: choroba, konie, lek, produkt, Panie