Wrocławska służba zdrowia

Posted on 17/04/2019 7:44am

Służba zdrowia w stolicy Dolnego Śląska trzyma się na wysokim poziomie. Jest sporo przychodni mających umowy z NFZ, funkcjonuje także wiele prywatnych placówek. Jednak, dokładnie tak jak wszędzie, w ramach NFZ na wizyty należy czekać, czasami dość długo. Gdy chcemy coś zrobić szybko, lepiej polegać na prywatnych ośrodkach.
Bardzo dobrze funkcjonuje medycyna pracy Wrocław. Całą diagnostykę wykonać można w zasadzie od razu, w ciągu kilku dni. Ośrodków jest kilka, dzięki temu nie będziemy czekać. Bez problemu zapiszemy się zarówno do okulisty jak również lekarza internisty. Naturalnie, w niektórych branżach potrzebne jest wykonanie bardziej szczegółowych badań. Na przykład dla ludzi pracujących na wysokościach, dla kierowców, operatorów maszyn lub innych podobnych.

Szczepienie przeciwko grypie
Author: Bird&Co.
Source: Bird&Co.
Specjalistyczna diagnostyka

Szczególnie w takich zawodach, gdzie wymagane są na przykład profesjonalne psychotesty liczy się to, że nie czeka się na badania tygodniami. To w zasadzie pewne, że medycyna pracy powinna działać sprawnie, przecież żadna firma nie będzie wyczekiwała przez miesiąc żeby dopuścić do pracy osobę, która musi wykonać badania.



Bezpiecznie w podróży

Odmienna kwestia to podróże i konieczne przed nimi szczepienia. Zwykle nie działają osobne placówki medycyny podróżnej. Jeżeli idzie o szczepienia, Wrocław ma je w ofercie w placówkach medycyny pracy (lekarz medycyny pracy wrocław). Znajdziemy tam też wykaz koniecznych i zalecanych szczepień dla wszystkich kontynentów. Zwracajmy uwagę na te zalecenia, mogą uratować nam życie. Oczywiście, szczepienia tego rodzaju są dość drogie, musimy zrobić je we właściwym czasie, ale naprawdę warto.

Nawet jeśli doskonale znamy własny organizm, mamy pewność, że jest zdrowy i mamy wysoką odporność, w innym klimacie może spłatać nam figla. A na wyjeździe nie uśmiecha się nam z pewnością pobyt w szpitalu i powrót do domu z tropikalną chorobą. Z tego powodu właśnie rozważmy szczepienia już w czasie planowania wyjazdu. Naturalnie nie podejmujmy decyzji na własną rękę. Decyzję o szczepieniach w ostateczności musi podjąć lekarz po zrobieniu wywiadu i badaniu.

Sprawdź specjalistę ze swojej okolicy:

Tags: Szczepienia, praca, medycyna, choroba, lekarz, badania