Akcesoria przydatne w kuchni orientalnej

Posted on 18/08/2017 8:55am

Doskonale wiemy o tym, iż aby przygotować pyszne danie nieodzowne są wysokiej jakości składniki. Czasami jednak, zwłaszcza w wypadku kuchni orientalnej narzędzia służące do przygotowywania są tak samo ważne, jak na przykład cenione noże japońskie Kichiji.


Wszystkie osoby, które ciekawią się kulturą Dalekiego Wschodu na pewno bardzo dobrze wiedzą, jak wielką wagę przykłada się tam do tradycji, to starych, często niespisanych zasad związanych praktycznie z wszelkimi sferami ludzkiego życia (noż sirou kamo). Czasem nam, Europejczykom, zdaje, że tamtejsze umiłowanie tradycji charakteryzuje przesada, jednakże nie jest to prawda: po prostu taka jest ich kultura. To ciągłe sięganie do tradycji da się obserwować również w kuchni, gdzie niemalże od wieków korzysta się z tych samych narzędzi. Część z nich, jak na przykład noże Sirou Kamo, uległa niewielkim zmianom i można dziś bez problemów kupić je w sklepach, część jest nadal przekazywana z pokolenia na pokolenie, poprzez co niektórzy przygotowują potrawy korzystając z przedmiotów kilkukrotnie starszych od nich. To interesujące połączenie historii z nowoczesnością.


Garnki marki Fiskars
Author: Fiskars
Source: Fiskars
Jeśli chodzi o noże produkowane w Japonii, ostatnimi czasy stały one bardzo popularne przez co wykorzystuje się je nie tylko w tamtejszej kuchni (przeczytaj więcej o kamieniach do ostrzenia noży zwilling). Z powodzeniem sprawdzają się one w rozlicznych europejskich kuchniach, ponieważ cechuje je wysoka trwałość i wykonanie z doskonałej jakości tworzyw. Zakupując takie noże opłaca się zaopatrzyć również w kamienie do ostrzenia noży Zwilling.


Dzięki ich zastosowaniu noże doskonale sprawdzą się podczas krojenia wszelkich towarów, a oprócz tego posłużą nam szereg lat. Opłaca się zainwestować w wysoką jakość, jaka jest dziełem japońskich fachowców.

Tags: narzędzia, dom, danie, sok, bar