Wzrok wydaje się być jednym z najistotniejszych zmysłów - jego brak sprawia, że zwykle jesteśmy jak dzieci we mgle

Posted on 06/02/2018 7:41am

Każdy nasz zmysł wydaje się być nam niezwykle niezbędny do prawidłowego funkcjonowania. Jednakże mówi się, że to wzrok jest najcenniejszy, gdyż jego brak wywołuje duże komplikacje w funkcjonowaniu i wykonywaniu nawet najprostszych czynności.


Przygotuj swoje zdrowie na sezon narciarski
Author: Bird&Co Sp. z.o.o.
Source: Bird&Co Sp. z.o.o.


Toteż troszczmy się o wzrok.


Znaczny procent ludzi na świecie ma okulary - http://rajsoczewek.pl/ray-ban-new-wayfarer -. Nikogo już to nie dziwi. W XX wieku dały o sobie znać natomiast nowe dolegliwości wzroku, które stały się dosyć nieprzyjemne. Często prowadzą one choćby do ślepoty. Zalicza się do nich na przykład jaskra czy zwyrodnienie plamki żółtej. Ta druga choroba nazywa się również AMD (ang. Age Ralated Macular Degeneration). Jest to niesłychanie dokuczliwa choroba. Pojawia się z wiekiem. Mówi się, że około 30% osób powyżej 70. roku życia może zachorować na zwyrodnienie plamki żółtej.


masaż
Author: domzdrowia.pl
Source: http://www.domzdrowia.pl


Szczęśliwie współczesna medycyna dynamicznie się już na tyle szybko, że potrafimy walczyć z tą przypadłością. Niweluje się ją przy pomocy lasera 2RT, który odbudowuje siatkówkę oka. Taki rodzaj lasera jest nadzwyczaj delikatny i nie wywołuje żadnych uszkodzeń, ani skutków ubocznych. Toteż przy jego pomocy możemy niemal całkowicie zniwelować początkowe stadium choroby, które uchroni chorego przed późniejszą, całkowitą utratą zdolności widzenia. Z tego powodu tak istotna jest profilaktyka i regularne wizyty u okulisty.
Zaleca się, aby osoby, które przekroczyły już 50 lat, sprawdzały swój wzrok u specjalisty raz w roku lub nawet częściej jeśli takie będzie zalecenie doktora.

Tags: sen, żel, Pacjent, medycyna, lekarz